Vene miljonär Rustam Aksenenko sai Eesti
riigilt eriliste teenete eest kodakondsuse.
Lisaks Aksenenkole otsustas valitsus anda kodakondsuse eriliste teenete eest ka Vladimir Šiškovile, Aleksandr Kaidalovile ja Vjatšeslav Košelevile.
Vene miljonär ja transiidiärimees Rustam Aksenenko on teinud strateegilisi investeeringuid Eesti majandusse, samuti on ta olnud aktiivne Eestis kultuurielu toetaja. 2005. aastal kinkis ta Tallinna Ülikoolile Juri Lotmani ja Zara Mintsi arhiivi, millega tagas unikaalse kultuuripärandi jäämise Eestisse, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Samuti on ta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Tallinna Peeteli Koguduse suurtoetaja.
Vjatšeslav Košelev töötab Põlevkivi Kaevandamise aktsiaseltsis mäetöölisena ning on osalenud edukalt rahvusvahelistel tiitlivõistlustel jooksmises. Aastatel 2000 – 2006 saavutas ta Eesti meistrivõistlustel 14 korda esikoha.
Aleksandr Kaidalov on pikaajaline AS Narva Õlitehas töötaja, kelle juhtimisel on ettevõte võtnud kasutusele uudsed tehnoloogiad põlevkivi töötlemisel.
Vladimir Šiškov on pikaaegne AS Narva Elektrijaamad Balti elektrijaama juhtivtöötaja, samuti on Šiškov aktiivne Narva linna kultuuri- ja spordielu edendaja. Ta on Narva linna kehakultuuri ja spordi toetus- ning arengufondi algataja, tema kaasabil rekonstrueeriti Narva jäähall.
Seotud lood
Venemaa transiidiärimehed Andrei Filatov ja
Rustam Aksenenko ning Tšetšeenia eksliidri kaasa Alevtina Dudajeva on
kõmulisimad nimed nende 13 hulgas, kellest kümnele kingib valitsus jõuludeks
eriliste teenete eest kodakondsuse.
Suurim eraisikust Ekspressi aktsiate
märkija on Vene transiidiärimees Rustam Aksenenko.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.