Download Squad toob välja viis kõige
tüütumat programmi, mida suur osa inimestest kasutab, sest ei ole olemas
alternatiive või siis ei osata neid leida. Tegemist on tõelise
elevanttarkvaraga, mis ka kõige uuema arvuti paneb venima ja surisema nagu 64
megabaidise RAM-iga Pentium 2.
Need programmid panevad arvutiekraani minutiteks tarduma ning muudavad hiirekursori tüütuks liivakellaks. Nad tarbivad rohkelt energiaressursse ning pika ootamise peale saavad maha vaid meenutuskastikesega, mis teatab, et alla on võimalik laadida uus veel mahukam variant. Tihtipeale oleme sunnitud neid programme siiski kasutama, et avada mõnda dokumenti, nautida mõnd meediafaili või teiste inimestega suhelda.
Tegemist on kõigi vanade tuttavatega. Erilist lootust neist programmidest niipea pääsemiseks ei ole. Download Squad pakub siiski välja ka mõned võimalikud alternatiivid.
1. Acrobat Reader
Adobe Acrobat Reader teeb halvasti ühte asja – PDF-ide lugemist. Et sellega üldse hakkama saada, peab ta vähemalt kaks korda kuus ennast kaasajastama. Acrobat kasutab pillavalt sinu arvuti ressursse ning pika ragistamise peale suudab Acrobat avada ühe lehekülje.
Alternatiivina soovitatakse kasutada programmi
FoxIt Reader. Selle programmi abil ei pea sa igakord vanduma, kui satud kogemata vajutama mõnd pdf-linki ning su arvuti seepeale kinni jookseb.
2. iTunes
Kui Apple on nii kõrgelt arenenud ning uusi ja häid lahendusi välja pakkuv ettevõte, miks on iTunes siis selline käkk? Tegemist peaks olema lihtsasti kasutava ja tarbijasõbraliku meediapleieriga. Selle asemel on meil aga uskumatult keerukas ning infot täistopitud rakendus, mis laeb jube aeglaselt, on inetu vaadata ning võtab palju mäluressursse. Ainukeseks alternatiiviks on seda mitte kasutada.
3. Real Player
Real Player oleks võinud olla YouTube. Selle asemel on see aga lihtsalt… Real Player. See programm lihtsalt ei jäta sind rahule. Ta püüab pidevalt üle võtta kõiki meediafaile sinu arvuti kõvakettal, sinu veebibrauseris ja MP3-mängijas ning sulle erinevaid programmitäiendusi pähe määrida. Selle asemel võib proovida programmi
Real Alternative.
4. Internet Explorer
Tõepoolest – edetabelisse on sattunud ka vana hea Explorer. Kas Microsoft saab selle üldse kunagi korralikult tööle? Muidugi on IE 7.0 parem kui IE 6.0, kuid ainult stiilis „Mussolini ajal käisid vähemalt rongid õigel ajal”. Kas ei taha uskuda, et tegemist on viletsa programmiga? Palu mõnel veebiarendajal seletada, mitu tundi kulus neil eelmisel kuul oma lehekülje Exploreris toimima saamiseks ning pilt peaks enam-vähem selge olema.
Kui sa siiani
FireFox’i ei kasuta, hakka parem tänasest pihta.
5. Microsoft Outlook
Microsoft on üks võimsaimaid tarkvaraarendajaid – kuidas on siis võimalik, et GMail ja Yahoo Mail on niivõrd palju kiiremad ja mugavamad kui tema peamine kirjateenus Outlook? Tänapäeval on 500 spämmikirja päevas tavaline asi – ometi aeglustub Outlook tunduvalt juba paari tuhande kirja juures. Outlooki ärikontaktide teenus tegeleb tihtipeale seletamatute asjadega, ei saa sageli talle antud ülesannetega hakkama ning kaebleb programmi käivitumise ajal. Ning kuidas õigustada kirjaotsinguteenust, mis sorteerib vanu meile sama kiirusega, kui me ise seda suudaksime?
Kas oled esiviisikuga nõus? Millised programmid on Sinu meelest kõige tüütumad?
Seotud lood
Selle nädala kümme enimloetud lugu
Novaatoris:
Kümme enimloetud lugu sel nädalal
Novaatoris:
Uus ettevõte plaanib turule tuua vahendi,
mille abil juba mõned sekundid peale arvuti käivitamist oleks võimalik
internetti minna.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.