Kinnisvaraturg Kreekas on aasta-aastalt
aktiivsemaks muutumas ning kinnisvara hinnad liiguvad tõusujoones.
Hinnatõusu hoogustavateks teguriteks on ehitusmaksumuse, ehitusmaterjalide hinna ning ehitajate palgatõus, samuti ehituslubade väljaandmise kallinemine, kirjutab tänases Äripäevas Arco Vara ristmüügi teenuse juht Mark Shein. Ühe põhjusena võib välja tuua välismaalaste kasvava huvi piirkonna vastu. Seoses suurenenud nõudmisega perspektiivikates rajoonides asuva elamispinna järele kasvab jätkuvalt väljastatavate ehituslubade arv. Ehitustempo arengult on esikohal Evia rajoon ning Atika ja Peloponnese piirkonnad.
Kohalike seas on populaarsemad suurematest keskustest eemal asuvad, ent hea transpordiühendusega piirkonnad, näiteks Ida- ja Põhja-Atika, ning seetõttu eelistavad kreeklased osta pigem 300 000 eurot maksva eramaja mere ääres kui kulutada 450 000 eurot korteri ostmisele keskuses. Kõikvõimalikest turukõikumistest hoolimata võib kinnisvara omandamist pidada endiselt kasulikuks kapitalipaigutuse mooduseks, korteri või villa soetamist populaarsesse kuurortrajooni seda enam.
Populaarne investeering on mereääse eramu soetamine, mida on alati võimalik rendile anda. Heaks kapitalimahutamise kohaks peetakse Halkdiki (Makedoonia) piirkonda, kust võib leida kõikvõimalikku mereäärset kinnisvara: eraldatud villasid, uusi elitaarseid komplekse ja linnamaju ning kortereid mereäärsete külakeste kolme- ja neljakorruselistes majades. Võimalik on soetada ka ehituskrunt. See on viimasel ajal üha enam populaarsust kogumas, kuna võimaldab ehitada maja eriprojekti järgi.
Seotud lood
Välismaistes kuurortides kinnisvara
arendusega tegelevate asjatundjate sõnul on viimasel ajal sagenenud juhtumid,
kus inimesed, kes on soovinud osta endale soojal maal teist kodu, satuvad kokku
petiste spekulantidega.
Sampo Panga juht Aivar Rehe ütles
aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et Sampo pank ei laena raha kinnisvara
ostmiseks Kreekas või Türgis.
Põlvas registreeritud Meie Maa Kinnisvara
OÜ müüb asustamata saart Joonia meres hinnaga 266 miljonit krooni (17
miljonit eurot).
Meie Maa kinnisvarabüroo Tallinna kontori
juhataja Robert Vakoljuki sõnul saab Eesti büroo Joonia meres asuva 266 miljonit
krooni maksva saare vahendamise eest ligi 4 miljonit krooni.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.