Tallinn valiti teist aastat järjest seitsme
intelligentsema kogukonna sekka, selleaastane võitja kuulutatakse välja maikuus
New Yorgis. Tallinna linnapea Edgar Savisaar peab nimetamist maailma seitsme
intelligentsema kogukonna sekka suureks tunnustuseks.
Linnapea Edgar Savisaare sõnul on Tallinna järjekordne nimetamine seitsme maailma intelligentsema linna hulka meile kõigile ja ka riigile väga suur tunnustus, vahendas Tallinna pressiteenistus.
“Selline tunnustus näitab linlaste innovatiivsust ja avatust ehk uute lahenduste kiiret omaksvõtmist. Tahame kindlasti edaspidigi pääseda edukate sekka, kui mitte saada parimaks," sõnas linnapea.
Enamus tänavustest nominentidest on seitsme maailma intelligentseima kogukonna hulka arvatud juba teist korda. Teistkordselt toodi seitsme arukaima linna hulgas välja ka Tallinn, mille nominatsiooni põhjendatakse kõrgelt arenenud e-süsteemidega. Nimelt on leidnud äramärkimist muuhulgas Tallinna üle 600 avaliku internetipunkti, edukad e-riigi programmid ja Euroopa kõige kõrgetasemelisem ID-kaardi süsteem. ICF kodulehel on tõdetud, et kuigi viimased vene väed lahkusid riigist alles 1994. aastal, on Tallinn täna arenenud linn, mille investeeringutest 77% saabub välisinvestoritelt ning 70% tööjõust tegutseb teenindussektoris.
Lisaks Tallinnale kuuluvad intelligentsemate kogukondade hulka veel Dundee (Šotimaa), Fredericton (Kanada), Gangnami rajoon Soulis (Korea), Kirde-Ohio (USA), Westchester New Yorkis (USA) ning Winston-Salem (USA).
Seotud lood
Peente saasteosakeste tõttu sureb Tallinnas
igal aastal enneaegselt 296 inimest ning 275 inimest satub haiglaravile.
Eriti ohustatud on kesklinna piirkonnas elavad inimesed.
Täna avalikustatud Tallinna linna
õhukvaliteedi uuring kohta toob välja kümme kõige saastunuma õhuga
piirkonda Tallinnas.
Tallinna Linnaplaneerimise ameti
spetsialistide läinud aasta töökoormuses kinnisvaraturu langus ei peegeldunud,
teatas Tallinna pressiteenistus täna hommikul.
Tallinna pressiteenistuse teatel kinnitas
linnapea Edgar Savisaar, et on lugenud Äripäeva vabandust, samas pidas ta
vajalikuks märkida järgmist:
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.