Eestimaa Rahvaliidu hinnangul alustas
Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) regionaalministri vahetusega kohaliku
omavalitsuse volikogude valimisi, mis tingib IRLi poliitilise surve
omavalitsusjuhtidele.
Eestimaa Rahvaliidu hinnangul sai Reimaale saatuslikuks liigne keskendumine põhiülesannete täitmisele ning suutmatus politiseerida omavalitsusjuhte enne valimisi.
"Regionaalministri vahetus näitab selgelt, et IRLi sees toimub võimuvõitlus ning seda, et alanud on kohalike omavalitsuste valimised. Miks muidu IRL kutsub tagasi regionaalsektoris pädeva ministri ja tema asemel nimetatakse ametisse erakonna Tallinna piirkonna juht, kellel puuduvad regionaalpoliitikas vajalikud kogemused," ütles Eestimaa Rahvaliidu peasekretär Kajar Lember.
Sisepingeid väljendab ka asjaolu, et Reimaa ei kooskõlastanud majandus- ja kommunikatsiooniministri praamidotatsioonide vähendamist ja bussipiletite hinnatõusu. „Suutmatus isegi ühe erakonna kahe ministri vahel kokkuleppeid saavutada näitab selgelt, et võimuliidus regionaalpoliitikal ei ole kohta,“ märkis Lember.
Rahvaliit peab kahetsusväärseks, et riigijuhtimine sõltub ministrite tasandil tekkinud erakonna sisepingetest ja omavalitsusjuhtide politiseerimisest. Tegurid, mis ei ole ministri tööga kaugeltki seotud, ei tohiks olla määravad ministri tagasi kutsumiseks. Otsitud süüdistused võimu saavutamise eesmärgil viivad meid kaugemale demokraatlikust riigivalitsemisest.
Seotud lood
Eestimaa Rahvaliit peab ainsa regionaalse
erakonnana kahetsusväärseks Isamaa ja Res Publica (IRL) esimehe Mart Laari
avaldust, et Eesti ei vaja regionaalministrit, põhjendades seda asjaoluga, et
talle ei ole selged, millised on regionaalministri ülesanded.
Eelmise aasta viimase kvartali heldeim
annetaja Rahvaliidule oli ehitus- ja kinnisvaraärimees Tiit Aava, kes kandis
erakonnale üle 200 000 krooni.
Peaminister Andrus Ansip kohtus täna
regionaalministri kandidaadi Siim-Valmar Kiisleriga, kellega arutati
regionaalministri tööülesandeid, eelkõige tegevusi regionaalhalduse, e-riigi ja
kodanikuühiskonna arendamisel.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.