Saaremaa ettevõtja Ants Kuningas tegi
õiguskantslerile avalduse, milles palub selgitada, kas parvlaevapiletite
liigkõrged hinnad ei ole tema ja tema pere suhtes diskrimineerimine regionaalse
tunnuse alusel.
Saaremaalt mandrile ja tagasi pääseb reeglina praami abil. Seega on praamiga läbitav meretee meile otseselt maantee pikendus, märgib Kuningas oma avalduses, lisades, et riiklikke makse tasuvad saarlased samaväärselt teiste Eesti piirkondade elanikega ja seega võtavad maksude tasumise kaudu osa nii maanteede ehitamisest kui ka parandamisest, kirjutas Meie Maa.
"Samas ei rullita mandril maanteed öösel mõneks tunniks kokku, maanteed mööda koju pääsemise riski vähendamiseks ei pea broneerima maanteepiletit ega ole kehtestatud mandril ka maanteedel sõiduks täiendavat maanteemaksu," nendib ta.
"Perele piisava elatise teenimiseks olen sunnitud teenindama kliente ka mandril, mistõttu puudutab praamipiletite hinna tõus otseselt minu ja minu pere heaolu. Seejuures mõjutab minu ja minu pere heaolu vahetult ka raskeveokitele ning teistele transpordivahenditele kehtestatud kõrgem piletihind, sest see kajastub saarele toodava kauba hinnas," selgitab ettevõtja.
Seotud lood
Riikide ja rahvusvaheliste
abiorganisatsioonide kinnitatud eelarvete juures saavad toiduainete tõusnud
hindade juures kolmanda maailma näljahädalised nüüd abina hulga vähem süüa,
kirjutas Washington Post.
Luksuskaubad odavnevad kohati, kuid
kallinevad elementaarsed igapäevakaubad, mida inimene igapäevaselt
vajab.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.