Hansapanga kinnitusel saab neil laenu ja
liisingut ennetähtaegselt ja tasuta kustutada vaid siis, kui laenuvõtja teatab
oma kavatsusest kirjalikult kolm kuud ette.
Kui kirjalikku teadet ei ole, tuleb maksta ennetähtaegse tagastamise tasu ligikaudu 1,5% tagastatavalt summalt. Igakuise tagastamise võimalust hetkel ei ole.
Kui laenuvõtja tahab hirmsasti oma säästude arvelt eluasemelaenu kustutada, tuleks enne koguda kopsakam summa, seejärel panka teavitada ning siis ülekandega kolm kuud oodata. Nii pääseb ta lisakulutustest.
Säästude tekitamiseks soovitab Hansapank alustada järelmaksude, kiirlaenude ja muu sellise tagastamisest. 20% intressimääraga laenu tarbival inimesel pole mõtet samal ajal investeerida ning üritada kuskilt veelgi suuremat tulu teenida, märkis pank.
Seotud lood
Balti Investeeringute Grupi Panga juhatuse
liige Kaido Saar ütles, et eluasemelaenu kiire kustutamise asemel võiks
vaba raha hoopis tähtajalise hoiusena BIGi lisa teenima panna.
SEB investeerimistoodete
arendusjuhi Kaur Elviste sõnul tuleb raha säästmiseks kustutada
tarbimislaenud, koguda kuni pooleaastane rahavaru ning kindlustada pere riskide
vastu.
Viimasel ajal räägitakse üha rohkem
vajadusest säästa. Sestap küsis aripaev.ee Nordea pangalt, kuidas nad soovitavad
lõpetada võlgu elamist, sh eluasemelaenu tagasi maksta.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.