Täna Eesti-Ameerika Kommertskoja ärilõunal
esinedes ütles Eesti Panga asepresident Märten Ross, et hetkel on veel ebaselge
kui palju mõjutavad Euroopa majanduse selle aasta arengut turbulentsid
finantsturgudel.
“Kuigi Eesti majanduses on vähenenud sisenõudlus, püsib ekspordikasv tugev ja välistasakaal näitab paranemise märke. Mõnes sektoris on hinnasurved küll alanemas, kuid lähiajal mõjutavad inflatsiooninäitajat veel mitmete kaudsete maksude tõstmine ja maailmaturu toiduainete hinnatõus. Hinnakasvu aeglustumist näeme aasta teises pooles,“ rääkis Märten Ross.
„Mõnevõrra keerulisemaks on kujunenud ka väline majanduskeskkond, mille juures on ebaselge, kui palju mõjutavad Euroopa majanduse selle aasta arengut turbulentsid finantsturgudel,” ütles Ross, lisades, et muutunud majandusoludes toetab Eesti edasist kasvu tugev finantssektor ja ülejäägiga planeeritud eelarve.
„Üks kesksemaid küsimusi Eesti konkurentsivõime püsimisel on meie tööjõuturu paindlikkus, mis soodustaks vajadusel tööjõu kiiret ümberpaiknemist vähetootlikest ettevõtetest konkurentsivõimelisematesse ja seda koos asjakohase väljaõppega,” märkis asepresident Ross.
Seotud lood
Briti peaminister Gordon Brown ütles täna,
et maailmamajanduses on raskemad ajad alles.
Eesti Panga asepresident Märten
Ross ütles Viinis toimunud Euromoney Kesk- ja Ida Euroopa foorumil
esinedes, et Eesti majandus on kohandumas aeglasema kasvukeskkonnaga.
Eesti Panga asepresident Märten Ross ütles
täna Eesti Väliskaubanduse Liidu korraldatud seminaril "Kuidas jahenev
majanduskliima mõjutab ettevõtte äritegevust aastal 2008?", et inflatsioon
aeglustub järgmisel aastal.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.