Ellujäävate ja kadumisele mõistetud
bussiliinide saatuse üle tehakse otsused veel sel nädalal, kui Juhan Partsi
juhitud majandusministeerium otsustab riigi bussitoetuste raha jaotuse.
Kui maal liinibuss mõne minuti ka hiljaks jääb, siis pole see suur probleem, sest ilmad on kevadiselt soojad. Lääne Elu fotograaf Arvo Tarmula pildistas juba laupäeval selle aasta esimesi lumikellukesi, bussi pildistamine on selle kõrval tühiasi, kirjutas Postimees.
Kaks korda päevas Riisiperest Haapsallu sõitva rongijaama bussi jaoks jääb see kevad ilmselt viimaseks, sest Partsi juhitud majandusministeeriumil pole piisavalt dotatsiooniraha jagada.
Nii tõmmataksegi maha vähemtähtsad liinid, kadunud Haapsalu raudtee ääres ühest jaamast teise sõitev buss on üks neist, kinnitas Postimehele Lääne maavalitsuse nõunik Harri Erman.
Eile keskpäeval sõitis Riisipere bussiga Taeblasse kaks inimest ja kolm läks peale, bussijuhi sõnul on see tavaline, et päeval vurab ta tühjalt kadunud raudteed taga nuttes, sest rongiliini sulgemisel pandi asenduseks käiku bussiliin.
Taebla elanik Ene Pääro sõitis sellega eile Haapsallu tööle, koristama. «Bussid käivad hästi, iga natukese aja tagant,» ütles ta. «Ega sinna midagi parata saa, et piletihinnad aina kallimaks lähevad, kuigi see mulle ei meeldi.»
Päärol veab, sest ta elab suure maantee äärses asulas, Eesti 10 000 maabussipeatusest mõned jäävad ilmselt aga sootuks vaikseks.
Saare maavanem Toomas Kasemaa ütles eile, et maakonnaliine on juba kärbitud kümnendiku võrra, teist sama palju tuleb veel kärpida.
Seotud lood
Reisijatevedu pakkuv ettevõtte Sebe on
sunnitud koondama 38 inimest. 32 bussipargi töötajat kaotavad töö Narvas ja
6 Tartus. Koondamise põhjuseks toob bussifirma, et tegutseti rendialal ning
omanik otsustas pinna Maxima toidukauplusteketile müüa. Sellega tuli tegevus
lõpetada.
Ettevõtte juhatuse esimehe Riivo Seppari
sõnul jäi Sebe mullu Võru linnaliinide teenindamisel rohkem kui miljoni krooniga
kahjumisse, see aasta ei tuli Seppari sõnul parem.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.