A-Selver juhi Ain Taube sõnul võib
majanduslanguse põhi saabuda selle aasta esimese poolaasta sees, sest mõningane
tarbimise vähenemine annab endast tunda juba praegu.
„Ma ei julge öelda, et põhi käes on, kuid ma ei usu ka, et toimub oluline langus edasi. Võib-olla see põhi saabub nüüd esimese poolaasta sees. Aga, kas see juba täna käes on? Ma nii öelda ei julgeks,“ kommenteeris viimase kaheksa aasta aeglaseimat majanduskasvu A-Selveri juht Ain Taube.
Samas märkis ta, et mõningane tarbimise vähenemine annab endast tunda ka juba praegu. „Kasvud pole ka jaekaupmeestel enam sellised, nagu nad olid möödunud aasta suvel ja aasta esimesel poolel. Samas ei räägi me täna veel jaekaubanduse mahtude vähenemisest, vaid eksisteerib ikka veel kasv,“ märkis Taube.
Mida toob see aasta? „Ma ei tahaks tungida teiste jaekaupmeeste territooriumile, kuid ma arvan, et vähenemiseni asi siiski välja ei jõua, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Pigem tuleb leppida tavapärasest väiksema kasvuga,“ lisas Taube.
Kas ettevõtjad peaksid olema ettevaatlikumad? „Kindlasti jah, tuleb varasemast rohkem pöörata tähelepanu efektiivsuse kasvatamisele. Lisaks sellele, et käibekasvud ja müügikasvud vähenevad, samal ajal kasvavad ju ka kulud. See pole ettevõtjate jaoks lihtne,“ lausus Taube.
Seotud lood
A-Selver AS Nõukogu rahuldas täna juhataja
Ain Taube lahkumisavalduse alates 9. maist 2008 ja valis uueks juhatuse liikmeks
tegevdirektori kohustustes senise ostu- ja turundusdirektori Iivi Saare.
Nordea panga analüütiku Andi Binsoli sõnul
oli 4,5% majanduskasv mõnevõrra alla ootuste.
Baltika juhi Meelis Milderi sõnul on
majanduskasvu aeglustumises tõenäoliselt põhi käes ning peale selle aasta
teist kvartalit võiksid numbrid taas tõusta.
SEB Enskilda Equities´i
analüütiku Hardo Pajula sõnul on läänemaailma pikaaegse majanduskasvu
taustal ka 4-protsendiline majanduskasv muljetavaldav ning kahekohaline pigem
erandlik.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.