Saksamaa üleskutset suruda maha Euroopa
maksuparadiisid toetas teisipäeval Euroopa Liidu maade enamus.
Maksuparadiiside piiramine tähendaks pangasaladuse reeglite karmistamist, mis soodustavad maksudest kõrvalehoidmist, kirjutas Financial Times.
Euroliidu finantsministrite kohtumisel Brüsselis ei nõustunud uute karmimate tingimustega vaid Austria ja Luksemburg.
Pärast seda, kui Saksamaa salateenistus ostis Liechtensteini pangast varastatud info 1400 isiku kohta, kes salatsevas vürstiriigis oma tulusid peidavad, on Saksamaa infot jaganud kõigile huvitatud riikidele ning lahti päästnud ajujahi maksudest kõrvalehoidjatele.Liechtenstein, Monaco ja Andorra on Euroopas praegu veel ainsad riigid Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) mustas nimekirjas kui maksuparadiisid, mis keelduvad teiste riikidega maksudest kõrvalehoidmise piiramiseks koostööd tegemast.
Euroliidu finantsministrid on palunud Euroopa Komisjonil kiirendada maksureeglite efektiivsuse aruande ilmumist, et see ilmuks juba mai lõpus, mitte oktoobris, nagu algselt planeeritud. Komisjon peaks seejärel ette valmistama direktiivi täiendamise ja parandamise ettepanekud.
Diplomaatide sõnul võivad Saksamaa kantsler Angela Merkel ja teised Euroopa liidrid arutada maksuparadiiside küsimust märtsis toimuval Brüsseli tippkohtumisel.
Esialgsete ideede põhjal võiks direktiivi muutus tähendada, et lisaks rahasäästude intressimaksetele oleksid tulevikus tähelepanu all ka põhivara müügitulu, dividendid ja muud varadelt tagasitulevad tulud. Euroliidu maksuvolinik Laszlo Kovacs on samuti soovitanud, et uued reegled kataksid ka investeerimisvahendeid nagu fondid, mida mõne riigi maksuameti sõnul kasutatakse maksudest kõrvalehoidmiseks.
Seotud lood
Majandusliku Koostöö ja Arengu
Organisatsioon OECD ähvardab panna Šveitsi pangasaladuse tõttu musta nimekirja,
vahendab Taloussanomat Prantsuse lehe Le Figaro uudist.
Saksa rikkurid, kes Liechtensteini
pangasaladusele lootes maksudest kõrvale hiilisid, on suures osas juba
paljastatud, põhjust väriseda on nüüd aga ka ülejäänud maailmal.
Saksa Posti juhi Klaus Zumwinkeli
maksupettus on vaid jäämäe tipp, Saksa maksuamet kahtlustab, et Liechtensteini
on riigikassast mööda voolanud kokku ligi 3,4 miljardit eurot.
Koolitusele kuluvaid summasid saab paremini rihtida, kui juba värbamisprotsessil on pööratud tähelepanu sellele, et kandideerija eviks ettevõttele olulisi hoiakuid, kinnitasid Bigbank Eesti äriüksuse juht Jonna Pechter ja töötaja kogemuse juht Gerly Roosmets.