Berliini turismimessil tutvustatud uuringu
järgi ootavad sakslased aktiivseid tegutsemisvõimalusi Eesti looduses, kuid
Eesti reisikorraldaja sõnul võivad sääsed meie loodusturismi arengut märgatavalt
pidurdada.
Eesti ei kuulu kindlasti Saksa loodusturisti jaoks külastatavate riikide esikümnesse - seda juhivad Hispaania, Itaalia ja Austria. Teine probleem on see, et Saksa loodusturist eelistab üldiselt puhata kodumaal ja vajab välismaale sõiduks tugevaid argumente.
Samas on aga sakslane innukas matkaja - nii jalgsi kui rattaga-, teadmis- ja kultuurihuviline, ja siin on Eesti võimalus, kinnitasid kolmapäeval alanud messil oma uuringu tulemusi esitlenud Eberswalde tehnikakõrgkooli ja turismikonsultatsioonifirma AeraNova Consult esindajad Hartmut Rein ja Christine Garbe.
Uuringu sakslastelt tellinud Eesti turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso ütles enesekriitiliselt juurde, et turistile aktiivse tegevuse leidmisega on Eestis probleeme. Saksa turist tegeleks Eestis meelsasti ka näiteks kalastusega, aga sellise teenuse ametlikke pakkujaid on praegu vaid üks.
Loodusturism on tore küll, aga uurijad unustasid ühe olulise faktori. Esimene asi, mida paljud sakslased tema sõnul küsivad, on sääsed. Et kui palju neid on ja et kas neid on ka selles piirkonnas, kuhu minna tahetakse. Sääseprobleemi uurijad ei käsitlenud. Aga kardetavasti on just see üks faktor, miks lastega pered eelistavad sõita Eesti asemel kas Hispaaniasse või Itaaliasse.
"Kui eestlane on sääsehammustuse suhtes peaaegu et immuunne, siis sakslasel võib üles paistetada pool kaela," räägib kord sääsehammustusega Saksa turisti haiglasse viinud reisikorraldaja.
Seotud lood
Grillfestil lihaküpsetamine, metsas
jalutamine, korteri kõpitsemine, meeleolukas paadimatk ümber Hiiumaa – need on
vaid vähesed ettevõtmised, millega rahvasaadikud suvel rinda pistavad, kirjutas
SL Õhtuleht.
Teadlased on avastanud uue meetodi tülikate
putukapopulatsioonide kontrolli all hoidmiseks. Viini molekulaarse patoloogia
instituudi uurijad avastasid geeni, mille väljalülitamine mõjutab putukate
paljunemiskäitumist. Kui luua selle põhjal putukamürk, saaks takistada
ebameeldivate putukate paljunemist.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.