Loe ka sarja avalugu: Kosmose vandenõud 1: Surnud
kosmonaut
Arvatakse, et maakera põhja- ja lõunapoolus pole alati olnud seal, kus nad on praegu. Seega pidi ka maakera pöörlemistelg olema teine.
Samas on terve rida neid, kes on arvamusel, et maakera on alati pöörelnud umbes sel teljel, mis lähtub poolustest. Kuivõrd aga maakoor nihkub, siis on pooluste asukoht muutunud. Kliimamuutused, maavärinad ja vulkaanipursked on maakoore liikumise otsene tagajärg. Niisiis on välja käidud teooria, et peagi seisab ees järsk pooluste asukoha muutus, mille tulemusena terved kontinendid vajuvad vee alla ning merest kerkivad välja uued.
Väide kuulub vandenõuteooriate valdkonda, sest selle kohaselt teavad nii suurriikide valitsused kui tippteadlased eelseisvast katastroofist, kuid keelduvad infot avalikkusega jagamast, et paanikat vältida. Skeptikud lükkavad aga kogu teooria ümber, öeldes, et sellel puudub igasugune teaduslik aluspõhi.
Tõsi on see, et maakera poolused ja magnetpoolused ei asetse samas kohas, viimased on kindlasti liikumises. Kui matkaja üritaks kümne aasta jooksul kompassi abil kaks korda jõuda põhjapoolse magnetpooluseni, jõuaks ta mõlemal korral erinevasse paika.
Seotud lood
Isegi kui meil õnnestub meil jõuda jälile
kõigile maistele saladustele, jääb kosmos endiselt suureks ja salapäraseks. Kas
väljaspool meie päikesesüsteemi võiks leiduda intelligentset elu? Mis on
tumeaine? Kas kosmilistes ussiaukudes on võimalik liikuda valgusest
kiiremini?
Maa magnetpoolused ei asu püsivalt ühes
kohas. Aasta-aastalt rändavad nad aeglaselt ringi, kuid keskeltläbi paarisaja
tuhande aasta järel toimub midagi hoopis kummalist – magnetiline lõuna- ja
põhjapoolus vahetavad asukohad.
Kui soovid lugemist sarja algusest, siis
kliki siia: Surnud kosmonaut
1956. aastal asutas Samuel Shelton ühingu,
mille liikmeskonda kuulumiseks tuli jagada veendumust Maa kujust, nimelt, et see
on sile.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.