Eile arutasid sotsiaalminister Maret
Maripuu, tööandjate esindaja Tarmo Kriis ja ametühingute liidu juht Harri Taliga
taas töölepingu seadust, olulist läbimurret ei saavutatud.
Ametühinguliider Harri Taliga sõnul olid eilsed läbirääkimised rasked ja pikad. „Eile olid koos kõik osapooled. Otsisime konstruktiivselt vastuseid, kuidas edasi minna ja kokkuleppele jõuda,“ lisas ta. Konkreetsete lahendusteni kahjuks ei jõutud.
Päevakorras olid tööstuskindlustushüvitused ja töölepingu lõpetamisega seotud pakett.
„Ma ei saa midagi konkreetset praegu öelda,“ põikles Taliga vastusest küsimusele, milliseid ettepanekuid tehti ja milles eriarvamustele jäädi.
Tööandjate esindaja Tarmo Kriisi sõnul tööandjate, sotsiaalministeeriumi ja töövõtjate seisukohad lähenesid. „Nii palju kui öelda saan, saime üle päris mitmest keerulisest probleemist,“ lisas ta.
Põhiliselt oli teemaks töölepingu lõpetamine. „Kuidas säiliks meil lubatud paindlikkus ja otsime lahendust, kuidas töötajate turvalisus siia juurde tuua,“ jäik Kriis napisõnaliseks.
Sotsiaalministeeriumist saabus meedianõunik Jana Zdanovitši vahendusel napp kommentaar, et järgmine arutelu toimub kolmapäeval, 9. aprillil. „Tulemustest saame rääkida siis, kui kõik kohtumised on toimunud,“ lisas ta.
Seotud lood
Juba poolteist kuud on sotsiaalminister
Maret Maripuu, tööandjate esindaja Tarmo Kriis ja ametühinguliider Harri Taliga
murdnud piike uue töölepinguseaduse üle. Kõige enam pahameelt tekitanud
"koondamispunktideni" aga pole nad veel jõudnudki.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.