Viru Õlu sai ISO 22000 toiduohutuse
juhtimissüsteemi standardile vastava sertifikaadi, mis seob ühtseks tervikuks
erinevad toiduohutuse, enesekontrolli ning kvaliteedijuhtimise süsteemid, normid
ja nõuded, mis erinevates riikides toiduainetööstustele kehtivad.
Sertifitseerimisele eelnes ligi kümne kuu pikkune ettevalmistav periood, mille jooksul analüüsiti tootmisprotsessi, parandati tehnoloogilisi oskusi ning võeti kasutusele täiendavaid meetmeid, et viia toiduohutus ja hügieeninõuded standardiga määratud tasemele, teatas ettevõte. Kuna sertifikaat on ülemaailmselt aktsepteeritud ja hinnatud, aitab see oluliselt tugevdada ettevõtte konkurentsivõimet rahvusvahelisel turul.
“Maailmas pööratakse toiduohutusele järjest rohkem tähelepanu. Sertifitseerimisprotsess tervikuna oli vastutusrikas ja töömahukas. Seda näitab kas või asjaolu, et ISO 22000 sertifikaadini on Eestis suutnud jõuda vaid üksikud ettevõtted. Kohalikest joogitööstustest on Viru Õlu esimene, kes nimetatud rahvusvaheliselt tunnustatud toiduohutuse sertifikaati omab,” lausus ettevõtte tegevjuht Ott Licht.
“AS Viru Õlu sertifitseerimisprotsess oli keeruline, kuid äärmiselt õpetlik ka sertifitseerija poolt vaadates. Sertifikaadi tähtsust õhutab asjaolu, et Bureau Veritas on esimene rahvusvaheliselt akrediteeritud sertifitseerimisfirma maailmas, kellel on õigus väljastada standardi ISO 22000 järgseid sertifikaate. Auditi meeskonda oli kaasatud joogitööstuse ekspert Horvaatiast ja auditi dokumentatsioon läbis põhjaliku kontrolli Taanis,” täiendas Bureau Veritas juhtaudiitor Maret Pärn.
ISO 22000 töötati välja septembris 2005. Rahvusvaheline standard võeti Eestis üle juunis 2006. ISO 22000 standard ühendab endas HACCP toiduohutuse ja enesekontrolli ning kvaliteedijuhtimise põhimõtteid. Standardist tulenevate nõuete täitmine tagab süsteemse lähenemise ettevõtte juhtimisele ning aitab tagada toiduohutuse antud ettevõttes.
Eesti õlleturul kolmandal positsioonil olev AS Viru Õlu tegutseb Virumaal Haljalas aastast 1975. AS Viru Õlu suuraktsionär on Taani kontsern Harboe.
Seotud lood
Viru Õlu tegevjuhi Ott Lichti sõnul on
nende omanikfirma Taani kontsern Harboe pidanud läbirääkimisi Puls Brewery
ostuks ning hetkel on ostuotsus kaalumisel.
Viru Õlu emafirma Taani kontsern Harboe
võttis hätta sattunud Puls Brewery brändi oma tiiva alla ning ühisrindes Viru
Õluga plaanib Puls turule tagasi rebida.
AS Viru Õlu on positiivselt üllatunud, et
Eesti suuruselt teine õlletootja A. Le Coq on otsustanud alustada oma toodangu
eksporti Viru õlle nime all.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.