Viru Õlu tegevjuhi Ott Lichti sõnul on
nende omanikfirma Taani kontsern Harboe pidanud läbirääkimisi Puls Brewery
ostuks ning hetkel on ostuotsus kaalumisel.
„Meie omanikfirma on asjaga kursis, kuid kuidas asjad edasi lähevad, seda on vara kommenteerida. Ütleme nii, et meie omanikud kaaluvad seda, kõik sõltub tingimustest. Asjadest on räägitud, kuid kes ettepaneku tegi selleks - meie või nemad - see pole hetkel isegi oluline,“ kommenteeris Licht küsimust, kas nende omanikud võiksid olla huvitatud Puls Brewery ostust.
A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul nemad Pulsist huvitatud pole. Kuid Lichti sõnul võiksid sellest ostust aga olla kõik huvitatud, kui vaid konkurentsiamet lubaks. „Mina isiklikult arvan, et kõik nad plaaniksid osta, kuid konkurentsiamet ei luba, sest A.Le Coqil näiteks on turuosa liiga suur,“ märkis Licht.
„Väikest brändi on ju lihtne alla neelata, kuid kui olla suure kontserni osa, siis valmistab see suurematele rohkem peavalu. Kui ei tehta maksusoodustusi, Eesti riik selles osas palju kaasa ka ei aita. Väiketootjatel on näiteks Lätis suured maksusoodustused, see on ka põhjuseks, miks seal on väiksemaid tootjaid rohkem kui siin,“ seletas Licht ning lisas, et Pulsi bränd on liiga hea selleks, et lihtsalt ära kaduda.
Kuigi privaatbränd on kasvav turg kogu Euroopas, siis Eestis ainult privaatbrändiga tema sõnul ära ei ela. „Kõik kaubanduses tegelevad inimesed teavad, et privaatbränd on kasvav trend, kuid Eesti on liiga väike, et ainult sellega siin ära elada. Samuti pole see Eestis veel ka nii populaarne,“ lisas Licht.
Eesti õlleturul tugeval kolmandal positsioonil olev AS Viru Õlu tegutseb Virumaal Haljalas aastast 1975. Viru Õlu suuraktsionär on alates 1992. aastast Taani õlletehas Harboes Bryggeri.
Seotud lood
Pärnu õlletootja Puls Brewery tegevjuhi
Meelis Piheli sõnul on tehase ümberkolimisele Haljalasse antud kiirkäik, kuna
Pärnus on tootmine kulukas.
Viru Õlu sai ISO 22000 toiduohutuse
juhtimissüsteemi standardile vastava sertifikaadi, mis seob ühtseks tervikuks
erinevad toiduohutuse, enesekontrolli ning kvaliteedijuhtimise süsteemid, normid
ja nõuded, mis erinevates riikides toiduainetööstustele kehtivad.
Eesti Õlletootjate Liidu andmetel kujunes
kodumaise õlleturu kogumahuks 2007. aastal 128 miljonit liitrit, langedes
1,4%.
Pärnu õlletootja Puls Brewery
ambitsioonikas unistus hõivata kodumaisest õlleturust viiendik on alanud aasta
alguseks taandunud olelusvõitluseks.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.