ASi Skanska EMV juhatuse esimehe Olle Hormi
sõnul võib Pjotr Sedinile kuuluva Grove Investi enampakkumisel olevate
kinnistute vastu olla huvi pigem välisinvestoritel.
„Me pole tingimustega veel kursis. Ma loodan, et nad( Grove Invest toim.) teavad, mida teevad ja kindlasti on sellel pakkumisel turg ka olemas, kuid mitte Eestis,“ kommenteeris Horm tänast ametlikku teadaannet Pjotr Sedini ettevõttele Grove Invest kuuluvate seitsme kinnistu arestimisest ja enampakkumisest alghinnaga 420 miljonit krooni.
Hormi sõnul võib sellele pakkumisele leida huvilisi ka Eestist, kuid neid on tõenäoliselt vähe. „Pigem huvituvad sellest siiski välisinvestorid. Kindlasti kaalume seda pakkumist ka ise, kuid pole veel jõudnud ennast sellega täpsemalt kurssi viia,“ märkis Horm.
„Eks selle kohta(Sedini raskuste kohta toim.) on kõlakad ammu liikunud, kuid iseenesest praegu liigub turul ka palju. Selles valdkonnas pole elu ära lõppenud. Elu läheb edasi, samuti ehitatakse edasi. Selge on see, et suurt kala on raskem püüda kui seitset väikest ja kogu pakkumise sihtgrupp on kaliibrilt kõrgem ning hind 420 miljonit suurem kui väiksed tegijad suudaksid,“ lausus Horm.
Kui kinnistuid ei õnnetu maha müüa, kas see tähendab ettevõttele Grove Invest pankrotti? „On olemas üks tõde, et kui võlgned pangale ühe miljoni, siis on see sinu probleem, kui 100 miljonit, siis on see panga probleem. Kellele seda pankrotti siis nüüd vaja oleks?“ vastas Horm.
Seotud lood
Eelmisel reedel esitas Pjotr Sedini
suurosalusega ettevõte Baltic Panel Group Pärnu maakohtule Kohila
vineeritehase pankrotiavalduse. Rapla kohtumajas tehakse lähipäevil otsus
pankroti väljakuulutamise kohta.
Ettevõtte Grove Invest suuromaniku Pjotr
Sedini sõnul on tegemist vaid lihtsa enampakkumisega, pankrotist tema sõnul
juttu pole.
Tallinnas Lutheri kvartalit arendavale
Pjotr Sedini ettevõttele OÜ Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut on
arestitud ning pandud enampakkumisele alghinnaga 420 miljonit krooni.
YIT Ehituse juhatuse esimehe Priit Sauki
sõnul pole Pjotr Sedinile kuuluvate kinnistute arestimises ning enampakkumises
midagi imekspandavat ning tema sõnul võib teisigi hädalisi lähiajal sarnasesse
situatsiooni sattuda.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.