YIT Ehituse juhatuse esimehe Priit Sauki
sõnul pole Pjotr Sedinile kuuluvate kinnistute arestimises ning enampakkumises
midagi imekspandavat ning tema sõnul võib teisigi hädalisi lähiajal sarnasesse
situatsiooni sattuda.
Tallinnas Lutheri kvartalit arendavale Pjotr Sedini ettevõttele OÜ Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut on arestitud ning pandud enampakkumisele alghinnaga 420 miljonit krooni. Kinnisasjad võõrandatakse enampakkumisteate kohaselt ühiselt. Alghinnaks on määratud 420 miljonit krooni ning enampakkumisel osalemiseks tuleb tasuda enne enampakkumise algust tagatisraha 10% alghinnast.
„Pigem arvan, et seitset kinnistut korraga sellise hinnaga müüa pole hetkel reaalne,“ vastas Sauk küsimusele, kas praegust kinnisvaraturu seisu arvestades oleks reaalne seitse kinnistut korraga maha müüa.
Kas mõistlikum oleks kinnistud eraldi müüa? „Ma pigem arvan, et see on seotud pangalaenudega. Kuid ma kardan, et pole palju huvilisi sellise mastaabiga kinnistute vastu. Ka meil (YIT Ehitusel toim.) pole huvi,“ vastas Sauk.
Kas Sedini probleemid tulid üllatusena? „No ma olen seda ka aknast näinud siin, kuidas ehitus venib ja venib," vastas Sauk, vihjates Lutheri kvartali ehituse venimisele. "Ma arvan, et Sedin pole ainuke, kel sellised probleemid hetkel on. Tean ise ka veel mõnda, kes on probleemides, kuid hetkel ei taha ja ei saa kommenteerida. Eks iga päev võib nüüd tuua sarnaseid uudiseid,“ märkis Sauk.
Seotud lood
Ettevõtte Grove Invest suuromaniku Pjotr
Sedini sõnul on tegemist vaid lihtsa enampakkumisega, pankrotist tema sõnul
juttu pole.
Vandeadvokaat Terje Eipre sõnul ei pruugi
Pjotr Sedin oma varadest ilma jääda kui ta maksab kõik võlad.
ASi Skanska EMV juhatuse esimehe Olle Hormi
sõnul võib Pjotr Sedinile kuuluva Grove Investi enampakkumisel olevate
kinnistute vastu olla huvi pigem välisinvestoritel.
YIT Ehituse tegevjuht Priit Sauk ütles
aripaev.ee-le, et ehkki kinnisvaraarenduse marginaalid on oluliselt langenud
jõudis kätte õige aeg uuesti elamispindu arendama hakata.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.