Ämari vanglas elektriauto varguse kahtluse
alla sattunud vägistajavend Peeter Paalberg rääkis Postimehele, kuidas ta
vanglajuht Arvi Laide kodu jaoks töid tegi ja vanglas mehe autot remontis,
justiitsministeerium leidis, et kõik oli seaduspärane.
«Ma tean, et pärast seda juttu on mul vanglasüsteemis kriips peal, kuid mis mul muud enam üle jääb,» ütles vägistamise eest 11-aastast vangistust kandev Peeter Paalberg, kui Postimees temaga Tartu vanglas lühiajalisel kokkusaamisel intervjuud alustab.
Paalbergi väitel tegi ta Ämari vanglas 2007. aastal selle toonase juhi Arvi Laide Läänemaal asuva majapidamise jaoks vangla töökojas peaaegu iga päev tellimustöid või siis remontis vanglajuhtkonna isiklikke sõiduautosid.
See, kuidas Paalberg loetleb ridamisi tehtud töid, ei jäta erilist kahtlust, et mees teab, millest räägib, mis sest, et ise pole ta kunagi vanglajuht Arvi Laide kodus käinud, inimesed, kes on seal viibinud, kinnitavad, et on tõepoolest seal näinud Paalbergi loetletud esemeid.
Justiitsministeerium väidab, et Laide tellis kõik asjad ametlikult vanglatööstuse kaudu ja maksis nende eest, Paalberg ütles, et tegelikult viis peremees suurema osa asju lihtsalt hõlma all vanglast välja.
Seotud lood
Ämari Vangla endine juht kavatseb esitada
ajalehe Postimees vastu hagi seoses tänases lehes ilmunud tema vastu suunatud
süüdistusega, mis põhinevad kuriteo eest karistatud vangi sõnadel.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.