Maksu- ja tolliameti maksude osakonna
juhataja Aule Kindsigo ütles, et makseteadet avansilise tulumaksu kohta välja ei
saadeta. Täpset summat näeb vaid e-maksuametis.
Tuleva aasta veebruaris arvutab maksu- ja tolliamet avansilise tulumaksu välja automaatselt ja kannab selle ettevõtte kontokaardile umbes kuu aega enne maksetähtaega. Summat näeb e-maksuametis.
Samas saavad ettevõtted ise varakult välja arvestada, kas nad peavad avansilist tulumaksu maksma hakkama või mitte. Selleks tuleb liita viimase kolme aasta (2006, 2007, 2008 – toim) dividendid, kingitused, annetused ja ettevõtlusega mitteseotud kulud ning jagada kolmega. Kui summa ületab poolt miljonit krooni, tuleb ilmselt maksta.
2009. aastal leitakse avansisumma ettevõtte keskmise tulumaksu jagamisel neljaga, sest üleminekuaasta tõttu on avansilise makse tasumise tähtpäevi kolm ja üks makse jääb 2010. aasta märtsi.
Esimene 2009. aasta avanss peab maksuametile laekuma 10. märtsiks, teine 10. juuliks ja kolmas 10. oktoobriks. Alates 2010. aastast makstakse avansilisi makseid kaks korda aastas, 10. oktoobriks ja 10. märtsiks. Tegelikult maksustatavalt tulult tuleb riigi osa loovutada 1. juuliks.
Maksu- ja tolliamet alustab septembris laiaulatuslikku selgitustööd, kuidas uut avansilist tulumaksu arvestada ning maksta tuleb. Praeguseks pole paljud tehnilised detailid veel selgunud.
Seotud lood
Maksuametnike sõnul levib 2009. aastal
kehtima hakkavast avansilisest ettevõtte tulumaksust kolm müüti. Räigeim
neist lubab maksuametiga suhelnud ettevõttele täielikku maksurevisjoni.
Tööandjate keskliit teatas, et on
kategooriliselt vastu täna sotsiaaldemokraatide poolt väljakäidud
ideele peatada kolmeks aastaks tulumaksu alandamine. Maksukoormuse tõus ei
ole majanduslanguse ja tööjõukulude kasvu tingimustes sobilik lahendus.
Endine rahandusminister Aivar Sõerd ütles
tänasel Briti-Eesti kaubanduskoja ettevõtte tulumaksu teemalisel seminaril, et
praegusel kujul pole tulumaksuseadust mõtet muuta.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.