Kohtutäitur Veiko Kaasik ütles Äripäevale,
et täna toimuma pidanud Pjotr Sedini ettevõttele OÜ Grove Invest kuuluvate
seitsme kinnistu avalik suuline enampakkumine nurjus.
Mis oli selle põhjuseks, Kaasik täpsustama ei soostunud, öeldes vaid, et ei pea võimalikuks käimasolevat menetlust kommenteerida.
Tallinnas Lutheri kvartalit arendavale Pjotr Sedini ettevõttele Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut arestiti aprilli alguses. Kinnisasjade käsutamise keelamiseks seati keelumärge Svenska Handelsbanken AB ja kohtutäitur Veiko Kaasiku kasuks, kes kuulutas välja avaliku suulise enampakkumise, mis pidi toimuma täna. Kinnisasjad loodeti võõrandada enampakkumisteate kohaselt ühiselt. Alghinnaks oli määratud 420 miljonit krooni ning enampakkumisel osalemiseks tuli tasuda enne enampakkumise algust tagatisraha 10% alghinnast.
Riigil ja linnal on kinnistute osas ostueesõigus. Abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei ole Tallinna linnal antud kinnistute omandamise vastu huvi. Ka Riigi Kinnisvara AS pole kinnistutest huvitatud. "Riigi Kinnisvara AS ei ole enampakkumise korras müüdavatest nn vineeri- ja mööblikombinaadi kinnistutest huvitatud. Teoreetiliselt võiks RKAS-il olla huvi arendamata kinnisvara turult juurde osta juhul, kui pakutavale kinnistule ei oleks alternatiivi mõne riigiasutuse kinnisvaravajaduse rahuldamiseks. Täna sellist olukorda ei ole," kommenteeris Riigi Kinnisvara kommunikatsiooni-ja turundusjuht Madis Idnurm aprilli alguses.
OÜ Grove Invest suuromanik on Pjotr Sedin, lisaks temale kuuluvad omanikeringi Larissa Sedina, Jaanus Reisner ja Jüri Triletski.
Seotud lood
Eelmisel reedel esitas Pjotr Sedini
suurosalusega ettevõte Baltic Panel Group Pärnu maakohtule Kohila
vineeritehase pankrotiavalduse. Rapla kohtumajas tehakse lähipäevil otsus
pankroti väljakuulutamise kohta.
Kinnisvaraekspert Tõnu Toomparki sõnul ei
ole Sedini kinnistute enampakkumise nurjumises midagi imekspandavat, sest
arendajad ei taha praeguses kinnisvaraturu olukorras suuri riske võtta.
SEB juhi Ahti Asmanni sõnul tuleb pool kogu
SEB Grupi provisjonidest Eestist ja eelkõige meie kinnisvarasektorist, kus
likviidsus on väga madal.
Ettevõtte Grove Invest suuromaniku Pjotr
Sedini sõnul on tegemist vaid lihtsa enampakkumisega, pankrotist tema sõnul
juttu pole.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.