RMK, kes 1. juulist läheb üle uuele
töökorraldusele koondab 140 inimest, kellele maksab lisaks seadusest
tulenevatele hüvitistele sõltuvalt töötaja staažist täiendavat hüvitist 2
kuupalga ulatuses.
1. juulist uuele töökorraldusele üle minev RMK maksab kollektiivselt koondatavatele töötajatele lisaks seadusest tulenevatele hüvitistele sõltuvalt töötaja staažist täiendavat hüvitist kuni 2 kuupalga ulatuses.
RMKst lahkuvate töötajate hulgas olevale 50 pensionile või eelpensionile jäävale inimesele maksab RMK hüvitist sõltuvalt staažist kuni 9 kuu keskmise palga ulatuses. Töötajad, kellel on vanaduspensionini jäänud vähem kui kaks ja pool aastat, saavad jääda RMK eelpensionile ja neile makstakse igakuiselt toetust kuni vanaduspensionile jäämiseni.
Tänaseks on RMK lõpetanud läbirääkimised kõigi 509 metsamajanduse valdkonna haldustöötajaga. Tööpakkumise RMKs jätkamiseks on vastu võtnud 316 inimest. 140 inimest on loobunud neile pakutavatest töökohtadest ja 50 jääb vanadus- või eelpensionile, 3 töötajat on leidnud erialase rakenduse mujal.
„Kahjuks tuleb tõdeda, et huvi metsa tööle minna oli väiksem kui lootsime ja meil on endiselt puudus metsatööde tegijatest,“ sõnas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. „Täna leiaks riigimetsas tööd veel vähemalt 500 metsamajanduse oskustöölist, kui vaid tahtjaid oleks. Samuti on täitmata ametikohti taimlate ja loodushoiu vallas – näiteks otsib RMK tööjuhti Iisaku taimlasse, looduskeskuse juhatajat Nõva puhkealale ja loodusvahti Tallinna ümbruse puhkealale,” rääkis Kallas töövõimalustest RMKs.
Seotud lood
Riigimetsa Majandamise Keskus
(RMK) esimese poolaasta müügitulu oli 1,032 miljardit krooni, mis on 296
miljonit krooni enam kui eelmise aasta samal perioodil, teatas keskus.
Riigimetsa Majandamise Keskuses (RMK)
käivad viimaste aastate ulatuslikumad ümberkorraldused. Kas uutmislaine on
kosmeetiline või uuristab see metsamajanduse alustalasid? RMK juht Aigar Kallas
kinnitab, et metsandust pea peale ei pöörata, asutus saab vaid uue
hingamise.
Kodanikuliikumine Päästkem Eesti Metsad
leiab, et Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) reformi käigus moodustatav
äriühing avab ukse riigimetsade hiilivaks erastamiseks.
Sindis 19. sajandil loodud ja nõukogude
ajal 1. Detsembri nimelise vabrikuna kuulsust kogunud villaketrus on taandunud
vana vabriku taha, kus kunagi olid värvimiskojad ja kraasimistsehh. Nüüd ootab
Sindi villakangruid ees lõplik ametimuutus.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.