Pärnu maakohus kuulutas täna välja Pjotr
Sedini firma Baltic Panel Groupi pankroti.
Rapla kohtumaja istungisekretär Elen Kalm ütles aripaev.ee-le, et tänane kohtuistung Baltic Panel Groupi pankroti asjas lõppes pankroti väljakuulutamisega. "Võlausaldajate üldkoosolek toimub 29. mail kell 15," lisas Kalm.
Pärnu maakohus algatas Baltic Panel Groupi pankrotimenetluse 29. aprillil ja määras firma ajutiseks pankrotihalduriks Andres Hermeti.
Tänase hommikuse seisuga võlgnes Baltic Panel Group 1,8 miljonit krooni makse. Krediidiinfo andmetel oli Baltic Panel Group kuni 5000 krooni võlgu ka liisingu eest.
Baltic Panel Group toodab spooni, vineeri ja mitmesuguseid mööblitööstuses kasutatavaid plaate ning tahvleid. 60 miljoni kroonise osakapitaliga Baltic Panel Groupi omanik on Grove Invest.
Grove Investil on kolm tütarettevõtet. Peale tootmisettevõtte Baltic Panel Groupi on nendeks ka osaühing Veerenni Jaotusvõrk ja aktsiaselts TVMK.
Lutheri kvartali arendajana tuntud Grove Investi liisinguvõlg jääb Krediidiinfo andmetel vahemikku 50 000-200 000 krooni. Lisaks oli Grove Invest täna hommikuse seisuga võlgu osaühingutele Attend Õigusbüroo ja Kreedix, esimesele vahemikus 50 000-200 000 krooni ja teisele kuni 5000 krooni.
Seotud lood
Pjotr Sedinile kuulunud Kohila
Vineerivabrik täna lõppenud enampakkumisel uut omaniku ei leidnud. Vabriku
alghinnaks oli seatud 425 miljonit krooni, mis käis rahvusvahelistele
kosilastele paraku üle jõu.
Grove Investi advokaat Erki Kergandberg
rääkis enne Eesti Ehituse ja Grove Investi võlavaidluse istungit, et vineeri
tootmisliinis ütlesid üles kahtlast päritolu masinad.
Baltic Panel Groupi pankrotihaldur Andres
Hermet ütles aripaev.ee-le, et Pjotr Sedinil olid korralikud äriprojektid, kuid
vineeritehase seadmed ja kinnisvaraturu jahenemine vedasid teda alt.
Ehkki Eesti Ehitus teatas börsile, et
sõlmis Grove Investiga kokkuleppe, kaevas firma sõjakirve jälle üles. Harju
maakohus hakkab kolmapäeval võlanõuet lahkama.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.