Pjotr Sedinile kuulunud Kohila
Vineerivabrik täna lõppenud enampakkumisel uut omaniku ei leidnud. Vabriku
alghinnaks oli seatud 425 miljonit krooni, mis käis rahvusvahelistele
kosilastele paraku üle jõu.
Täna kell 15.00 kukkus ärimees Pjotr Sedinile kuulunud ettevõtte Baltic Panel Group Kohila Vineerivabriku enampakkumiste esitamise kell. Pankrotihaldur Andres Hermeti sõnul sobiva hinnaga kosilast esimesel ringil ei leitud. „Huvi tehase vastu oli aktiivne, kuid selle hinnaga pakkumist ei laekunud,“ sõnas Hermet. Kohila Vineerivabriku alghinnaks seati 425 miljonit krooni.
Pankrotihalduri sõnul vaadatakse alghind tuleval nädalal uuesti üle ning objekt läheb teisele ringile, mis kestab kuni augusti lõpuni. Kui palju hinnas järele antakse Hermet öelda ei osanud.
„Kokku laekus meile neli pakkumist. Kaks Venemaalt, millest üks läbi Läti investeerimispanga ning teine ettevõttelt otse, kes on ka varem tehasesse puitu tarninud. Üks Soomest ja üks Rootsist,“ rääkis Hermet potentsiaalsetest kosilastest. Pankrotihalduri sõnul ei olnud siiski ükski huvitatu valmis nii kõrget hinda kui nõuti pakkuma. Samuti tõdes Hermet, et enampakkumise korraldamiseks ei olnud just ka kõige sobivam aeg, kuna paljud on puhkusel ning äritegevus soikus. „ Uus enampakkumine mis kestab kuna augusti lõpuni tuleb kindlasti parem. Siis on asjad juba kiiremas tempos liikuma hakanud,“ sõnas mees.
Hermet lisas, et Kohila Vineeritehase vastu tundis huvi ka Otepääl puidutehast omav UPM- Kymmene. „Ega nemadki soovi enda kõrvale konkurenti, kuid Kohila tehas tundus liiga suurena ning ka hind mida küsitakse liiga krõbe,“ rääkis pankrotihaldur, lisades, et lisaks eelnimetatutele käivad hetkel läbirääkimised ka Hiina kaubanduskojaga, kes samuti ole objektist huvitatud.
Seotud lood
Grove Investi advokaat Erki Kergandberg
rääkis enne Eesti Ehituse ja Grove Investi võlavaidluse istungit, et vineeri
tootmisliinis ütlesid üles kahtlast päritolu masinad.
Pärnu maakohus kuulutas täna välja Pjotr
Sedini firma Baltic Panel Groupi pankroti.
Üle 14 miljoni Eesti kroonist maksuvõlga
omava Grove Investi omanik Pjotr Sedin oli telefonis ettevõtte võlga
kommenteeris rahulik ja rõõmus, tema sõnul on tegemist võlaga vaid
tehniliselt ja tegelikult on kõik korras.
Kinnistusregistri andmetel Kristiine
linnaossa jääv kahetoaline korter on oksjonil juba 7. korda, avalike
enampakkumiste käigus on hind langenud 400 000 kroonini.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.