Eile otsustasid Kongressi mõlemad kojad
ülekaaluka enamusega, et selleks aastaks tuleb lõpetada igapäevane 70000 barreli
soetamine strateegilisse reservi, kuigi seadusandjad peavad ka ise selle sammu
mõju tarbijaturule väga piiratuks.
“Kas see on suur samm? Ei, kuid lõpuks ometi samm õiges suunas,” ütles demokraadist senaator Byron L. Dorgan. Ta on juhtivalt seisnud selle eest, et üritada mõjutada kütusehindu naftat hoopis reservist vabaturule suunates, kirjutas täna New York Times.
Senati ja Esindajatekoja poolthääled reservi suurendamise lõpetamiseks olid eile vastavalt 97:1 ja 385:25. Vabariiklased hääletasid poolt hoolimata oma mehe president Bushi viidetest strateegilisele reservile kui eelkõige julgeolekuküsimusele. Samal ajal tegi nafta järjekordse hinnarekordi.
Seadusandjate kiire tegutsemine näitas nende muret kodanike üle, kelle pere-eelarve tankimispüstol tühjaks tõmbab, märkis ajaleht.
Seotud lood
Hansabank Marketsi värskes Baltikumi
majandusülevaates seisab, et vähemalt osaliselt on nafta hinna tõusu taga
spekulatsioonid.
Endine USA keskpanga juht Alan Greenspan
väidab, et nafta hind jätkab tõusu, kuna energiafirmad on kõrgetest kasumitest
hoolimata investeerinud liiga vähe tootmise suurendamisse ja infrastruktuuri
arendamisse.
Naftafirmasid ühendav OPEC on hoiatanud, et
naftahind maailmaturul jälgib tõusutrendi ning ei ole välistatud, et barreli
hind võib tõusta 200 dollarini (1980 kroonini).
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.