Nii Euroopa Komisjon kui Euroopa Keskpank
ja euroala riigid käsitleksid euro ühepoolset kasutuselevõttu Eestis väga
provokatsioonilise sammuna, mis väga tõsiselt kahjustaks Eesti mainet,
kommenteeris Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas täna Brüsselis Taavi
Veskimägi ettepanekut.
"Ma mingil juhul ei saaks seda soovitada," ütles Kallas, lisades, et raha põhineb paljus usaldusel ja heal käitumisel ning põhimõtetel.
"See ei ole stiilne ja mis me võidame. Nagunii lähete poodi ja saate tšeki kus on peal euro hind, mina olen seda ammu tähele pannud. Arveldustes peetakse nagunii eurot silmis," ütles Kallas.
Eesti taasiseseisvumise ajal on siiski euro paralleelset kasutuselevõttu arutatud mitmel korral. „See ei ole uus ettepanek,“ ütles Kallas.
Kallas mainis ära ka teooria, mille kohaselt paralleelse raha ringluse korral jätkab hea raha reeglina ringlemist ja nõrk raha kaob ringlusest.
Seotud lood
Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam
kutsus 14. ja 15. mail Brüsselisse oma tööga tutvuma Eesti ajakirjanikud.
Kohal oli umbes veerandsada ajakirjanikku.
Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid tunnistab intervjuus, et euroraha jagamise auditite tulemusel on tal korra olnud häbi olla eestlane.
Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid ütles Brüsselis aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et igas euroopalikus asutuses on põhjalik kontroll esinduskulude üle. Tema sõnul tuleb Eestis kiiresti kuluhüvitiste kontrollisüsteem tekitada.
Eesti paistab Euroopas silma sellega, et
erasektori ettevõtjad investeerivad töötajate täiendõppesse vähem kui mitmed
teised Euroopa riigid, ütles Brüsselis Eesti ajakirjanikega kohtunud
väikeettevõtluse konkurentsivõime edendamise direktor Maive Rute.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.