Üleeile õhtul jäi põllul adrale ette NATO
peakorteri halduses olev kütusejuhe, maha voolas 350 000 liitrit lennukikütust
ning kardetakse suurt põhjavee reostust.
Nüüd on päevakorral, kes maksab keskkonnakahjustuse likvideerimise eest, NATO ametnikud on avaldanud selleks valmisolekut. Põld on igatahes rikutud, vahendas Helsingin Sanomat. Koristustööde arve peab maksma NATO, leidsid ajakirjanduse teatel kohalikud poliitikud. Kahjusumma on hetkel veel selgitamisel. Erinevatel hinnangutel tuleb teisaldada 10 000-20 000 kuupmeetrit pinnast.
Brüsselis peakorterit pidaval sõjalisel alliansil on rohkelt oma kommunikatsioone, sealhulgas torujuhtmeid, mille täpsed asukohad ei ole avalikud. Konkreetne maaomanik oleks siiski pidanud juhtme olemasolust teadma, teadmatu oli aga ilmselt põllul tegutsenud farmitööline. Problemaatilisemad on just vanemad torujuhtmed, kuna need ei olnud ka algselt pandud kuigi sügavale ja erosioon on aastatega õhendanud neid katvat pinnakihti. Taolisi juhtumeid on Belgias ka enne olnud.
Seekord käis sündmuspaigas Saint-Symphorienis Monsi linna lähedal ka uurimist juhtiv Belgia kaitseminister Pieter De Crem. Purunenud toru teenindab Florennes` lennuväebaasi Namuris, rääkis AFP-le NATO esindaja. Belgia peab võõrustajana võtma vajalikud meetmed "ning siis esitama meile arve," rääkis ametnik. NATO-l on kokku 5100 km torujuhtmeid, neist 800 km Belgias, mis toimetavad kütust liitlaste lennubaasidele Lääne-Euroopas. Belgia Valloonia piirkonna keskkonnaministri Benoit Lutgeni sõnul on probleem üldisem, sest 50 aastat vanade torujuhtmete ümber vajub pinnas kokku, suurendades riski just taolisteks õnnetusteks põllutööde käigus.
Seotud lood
Ligi poolesaja elanikuga Vängla küla Rapla-
ja Läänemaa piiril on üks nendest küladest kus bussiliiklust pole õieti kunagi
olnud. Autost loobudes ei pääseks inimesed tööle, kooli, poodi ega arsti juurde.
Reedel kogunes Moskvas rohkem kui 200 vene
noort protestimeeleavaldusele NATO itta laienemise vastu, avaldas Interfaks.
Töötu belglane protesteeris kiiresti
kasvavate elektrihindade vastu marssides läbi linna aiakäruga, mis oli täidetud
üheste eurosentidega.
Tallinna loodav NATO küberkaitse oivakeskus
pakub mitmeid võimalusi ka Eesti ettevõtjatele, kinnitab keskuse
projektimeeskonna juht Peeter Lorents.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.