Tallinna loodav NATO küberkaitse oivakeskus
pakub mitmeid võimalusi ka Eesti ettevõtjatele, kinnitab keskuse
projektimeeskonna juht Peeter Lorents.
Tema sõnul on siinsetel firmadel võimalik osaleda nii tarkvaralahenduste loomisel ja arendamisel kui ka keskusesse riistvara soetamisel.
Samuti võivad Eesti ettevõtted osaleda tema sõnul "kunagi helgemas majandustulevikus väga-väga turvalise ja rahvusvaheliste ürituste läbiviimiseks sobiva keskkonna kujundamisel". Ilmselt päris ahvatlev, mitmetahuline ja mahukas värk, lisas Lorents.
NATO küberkaitsekeskuse loomine Tallinna tähendab Lorentsi kinnitusel ettevõtjatele ka võimalust olla geograafiliselt ja inimestevaheliste otsekontaktide olemasolu tõttu lähemal igat laadi ad hoc-tööpakkumistele ning seeläbi ka võimalikele uutele ja huvitavatele koostööpartneritele NATO huvisfääris.
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbeintsidentide käsitlemise osakonna (CERT) infoturbe ekspert Toomas Lepik ütles, et NATO küberkaitsekeskuse loomine Tallinna annab Eestile võimaluse tihedamaks koostööks. "Loodetavasti saame NATO võimekust kasutada ka tavaeluliste või kriminaalsete intsidentide ennetamisel ja lahendamisel. Ainuke risk on suurenenud tähelepanu, seda nii poliitiliselt kui ka kriminaalselt motiveerituna," sõnas ta.
NATO Kollektiivse Küberkaitse Ekstsellentsikeskuse nime kandev struktuur tekkis juriidiliselt eelmise nädala kolmapäeval Brüsselis, kui allkirjastati selle loomist käsitlevad dokumendid. Järgmine oluline faas on akrediteerimisprotsess, mis võtab aega veel umbes pool aastat. Eesti peab garanteerima küberkaitsekeskusele vajaliku infrastruktuuri toimimise ja arengu, samuti umbes poole seal töötavatest inimestest.
Küberkaitsekeskuse loomise projektimeeskonna juht ja EBSi IT õppetooli juhataja professor Peeter Lorents räägib keskuse pakutavatest võimalustest siinsetele ettevõtjatele 28. mail seminaril "Mida tähendab IT-turvalisus ettevõtte jaoks?".
Lisaks Lorentsile esinevad seminaril ka Microlinki, Cybernetica, Tartu Ülikooli, CERT Eesti, Intrali ja Hansson, Leego Partneri esindajad.
Äripäeva seminar toimub hotellis Tallink Spa.
Seotud lood
Infoturbe küsimustes peaks Eestis panustama
rohkem inimeste väljaõppele, usub infoturbe ekspert Toomas Lepik.
Kaitseminister Jaak Aaviksoo tutvustab
järgmisel nädalal toimuval Eesti suurimal IT-foorumil riigi küberkaitse
strateegiat.
Üleeile õhtul jäi põllul adrale ette NATO
peakorteri halduses olev kütusejuhe, maha voolas 350 000 liitrit lennukikütust
ning kardetakse suurt põhjavee reostust.
Esmaspäevasel NATO kohtumisel tabas Venemaa
esitatud Euroopa Turvalisusleppe plaani kahtlustav vastuvõtt, kuna arvatakse, et
see nõrgendab praegusi liitlasi.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.