Valitsuse uljas kava müüa riigikassa aukude
täitmiseks Patarei vangla on juba ette määratud läbikukkumisele, sest praeguses
seisus ei leidu hiiglaslikule kompleksile ülisuure tõenäosusega ostjat ka
ühekroonise hinna juures.
«Seda ei suudeta praegu müüa. Kes ostaks koha, kuhu ei pääse ligi,» tunnistas Patarei vangla projekti koordinaator Andrus Villem.
Tohutu potentsiaaliga mereäärse kinnistu vastu on huvi tundnud ka välisinvestorid, kuid löönud käega, sest ligipääs Kalaranna tänaval asuvasse endisesse merekindlusesse ja vanglasse mööda kitsukest Suur-Patarei ja Vana-Kalamaja tänavat on keeruline, kirjutas Postimees.
Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ütles aprilli algul, et ilma riigi- ja linna toetuseta ei ole võimalik tekitada Patarei vastu eraettevõtjate ja kinnisvaraarendajate huvi ja vaid kuu aega hiljem otsustas poliitikutest koosnev RKASi nõukogu ikkagi 19. sajandi tipp-ehitise müüki paisata.
Kuna kogu kompleksi renoveerimine läheb maksma 1,3–1,5 miljardit krooni, võiks unikaalsed hooned Villemi sõnul müüki panna kas või kümne või ühe krooniga.
Hiljuti tegi RKAS ettepaneku paisata müüki 11 riigile kuuluvat kinnistut, millega loodeti vähendada negatiivset mõju valitsussektori tasakaaluarvestuses ja saada müügituluna 400 miljonit Eesti krooni.
Seotud lood
Riigi Kinnisvara AS on välja kuulutanud
enampakkumise endise Ämari vangla kinnistule, juba üle aasta on müügis 10
miljonit krooni maksev Pärnu vangla.
Ameerika väikelinnas Skouheganis pandi
müüki 1897. aastal ehitatud vangla. Kinnistu, mida piiravad kõrged aiad ja
okastraat, on müügis tagasihoidliku 200 000 dollari ehk 1,9 miljoni krooni
eest.
Riigi Kinnisvara AS nõukogu teatas täna, et
vähendamaks oma negatiivset mõju valitsussektori tasakaaluarvestuses, teevad nad
ettepaneku paisata müüki 11 riigile kuuluvat, mittevajalikku kinnistut.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.