Eesti üks edukamaid tekstiilitööstusi AS
Wendre kaalub järgmise kolme aasta jooksul börsile minekut, et teha investorite
rahaga suuri tegusid piiri taga.
"See pole mitte ainult tühi jutt, tahame pankadele laenamises natuke konkurentsi anda," kinnitas ettevõtte omanik Peter Hunt. "Lähiajal paneme pikemad plaanid paika."
"Kui räägime 100 miljoni kroonisest investeeringust, siis pole ilmselt mõtet börsile minna," lisas Wendre tegevjuht Vahur Roosaar. "Aga kui juba 500 miljonist või miljardist, siis on asjal hoopis teine mõõde."
Uus vabrik kaugele läände
Mehed vihjasid, et plaanis on kas ehitada või osta uus tekstiilivabrik, aga mitte Eestis. "On mitu alternatiivi, aga kindlasti on fookuses lääneriigid ja päris kaugel läänes," sõnas Peter Hunt. "Ja võib hoopis üle mere ka minna, et mitte midagi kindlalt välja öelda."
Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu esimehele Meelis Virkebaule tuleb Wendre börsiplaan üllatusena. "Just eelmise nädala lõpus kohtusin Wendre juhtkonnaga, aga rääkisime kõigest muust kui börsile minekust," sõnas Virkebau, kes peab Wendret üheks positiivsemaks näiteks Eesti tekstiilitööstusest. "Hea mõte iseenesest ja mulle tundub, et Wendre oma tormilise arenguga tahab kaasata investeerimishuvilisi igalt poolt."
"Eesti majanduse suuruse kohta võiks meil börsil küll rohkem ettevõtteid olla," hindas Tarkinvestor.ee analüütik Kristjan Lepik Wendre mõtte teretulnuks. "Eks Normaga oleks sama asi - kui nad börsil poleks, kes ikka huvituks mingist ettevõttest, kes kuhugi Venemaale turvavöösid teeb."
Toom: ostaksin aktsiaid
Wendrega samas sektoris tegutseva ASi Toom Tekstiil omanik Illimar Toom peab Wendre börsimõtet jumekaks. "Mul ei ole küll siiani ühegi börsiettevõtte aktsiaid, aga võib-olla ostaksin isegi Wendre aktsiaid," sõnas Toom. "Wendre on valmis börsile minekuks."
LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kert tunnistas, et Wendre talle ettevõttena eriti tuntud ei ole, kuid nõustus Lepikuga - paari aasta perspektiivis oleks iga uus tulija börsile oodatud.
Wendre on tööandja ka Hiinas ja Poolas
AS Wendre ei piirdu tootmises pelgalt Eesti tööjõuga, tööd antakse inimestele ka Poolas ja Hiinas asuvates vabrikutes.
Umbes poolteist aastat tagasi ostis Wendre Poolas Saksa piiri ääres asuva tekstiilivabriku, kus praegu töötab 130 inimest. Plaanis on lisaks juba tehtud investeeringutele turgutada ettevõtet veel 100 miljoni krooniga ning sügisel alustada ka suletekkide-patjade tootmist.
Seotud lood
Aktsiaselts Wendre koondab Pärnu- ja
Viljandimaal kokku 80 töötajat, Viljandimaal Võhmas sulgeb ettevõte oma tsehhi
ja töö kaotab 40 inimest, vahendas Pärnu Postimees.
AS Wendre sõlmib täna lepingu Poolas asuva
Saksa padjavabriku ülevõtmiseks, plaanides ostu ning tootmise arendamisesse
investeerida kuni 200 mln kr. Lisanduv vabrik kergitab Wendre käibe tuleval
aastal üle miljardi krooni.
AS Wendre ostis eile Pärnu linakombinaadi
iirlastest omanikelt Pärnus asuva kinnistu ja kuna hoones senist tegevust ei
jätkata, tähendab see poolesaja inimese koondamist ning Pärnu linatööstuse
lõppu, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.