Stockholmi Evli Banki analüütik Michael
Andersson märkis, et Rootsi valitsus võiks France Telecomi pakkumise TeliaSonera
ostuks vastu võtta, kui see oleks 65-70 Rootsi krooni aktsia eest.
See tähendaks, et firma eest saadaks selle esmase enampakkumise hind 85 Rootsi krooni aktsia eest miinus dividendid, vahendas Anderssoni sõnu Financial Times.
TeliaSonera aktsia oli Rootsis tehnoloogiamulli ajal börsile tulles omamoodi rahvaaktsia, mida ostsid praktiliselt kõik rootslased. Valitsus peaks prantslastelt välja kauplema veidi kõrgema hinna, et aktsiaid ostnud inimesed saaksid vähemalt investeeritud raha tagasi.
France Telecom pakkus TeliaSonerale tehingut, millega nii rahas kui aktsiates makstes tuleks Põhjala ettevõtte ühe aktsia hinnaks 62,35 Rootsi krooni.
“TeliaSonera on tugev ettevõte, millel on suurepärased kasvuväljavaated. Ettevõtte juhtkond keskendub firma arendamisele selle kogu potentsiaali kasutades, viies ettevõtte korraliku ja jätkusuutliku tulude kasvuni ning tõstes maksimaalselt kõikide aktsionäride vara. Pakutud hind alahindab märkimisväärselt ettevõtte potentsiaali,“ ütles Tom von Weymarn Financial Timesile.
France Telecomi juht Didier Lombard ütles von Weymarni sõnu kommenteerides, et on normaalne, kui ettevõtte juht tahab aktsionäridele läbirääkimiste alguses paremat hinda välja kaubelda.
Lombard andis TeliaSonerale pakkumise kaalumiseks kaks nädalat ja kinnitas, et pakkumist ei tõsteta. „Praegusel hetkel ei pea ma olukorda lõpetatuks,“ sõnas ta.
Rootsi riigile kuulub 37% TeliaSonerast.
Seotud lood
Euroopa suuruselt kolmas telefonifirma
France Telecom loobus oma poole triljoni krooni suurusest pakkumisest
TeliaSonerale, kuna rootslased teatasid, et pakkumise hind on liiga madal.
Prantsuse telekommunikatsioonifirma France
Telecom valmistub võimalikuks pakkumissõjaks Eesti Telekomi suuromaniku
TeliaSonera pärast, kirjutab Financial Times.
Pooled TeliaSonera aktsionäridest on
sellised inimesed, kellel ühegi teise firma aktsiaid ei ole. Kui nemad oma osa
France Telecomile müüksid, väheneks Rootsis eraisikust aktsionäride arv 17%
võrra.
Soome börs taastus eilsest langusest.
Oluliseks tõusjaks oli TeliaSonera aktsia, kui ettevõtte sai France Telecomilt
ülevõtmispakkumise.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.