Justiitsministeeriumi poolt täna
kooskõlastusringile saadetud seaduseelnõuga luuakse makseraskustesse sattunud
firmade jaoks saneerimismenetlus, mis on alternatiiviks senisele
pankrotimenetlusele.
Ministeeriumi nõuniku Indrek Nikluse sõnul oli eesmärgiks luua likvideeriva pankrotimenetluse kõrvale alternatiivne menetlus, mis võimaldaks ettevõtet säilitada ka firma ajutise makseraskuse korral, teatas justiitsministeerium oma pressiteates.
„Justiitsministeeriumis 2006. aastal välja töötatud ettevõtja õiguse tegevuskavas toodi muu hulgas välja, et oma majanduse rahvusvahelise konkurentsivõime parandamiseks vajab Eesti maksejõuetusõigus pankrotimenetluse kõrvale alternatiivi,“ selgitas Niklus.
„Uue saneerimismenetluse abil peaks olema võimalik vähendada raskustesse sattunud ettevõtete likvideerimist ning jätkata nende tegevust, mis omakorda aitab rahuldada võlausaldajate nõudeid suuremas ulatuses ning säilitada töökohti,“ ütles Niklus ning lisas, et see on kindlasti tänases majandusolukorras igati aktuaalne.
Saneerimismenetlus algab oma firmat saneerida sooviva isiku avaldusest. Kui on alust arvata, et saneerimine võimaldab ettevõtte taas kasumlikuks muuta, algatab kohus avalduse peale saneerimismenetluse ning määrab saneerimisnõustaja, kelle põhiülesandeks on firmaomaniku nõustamine ja tema tegevuse kontrollimine. Kohus määrab ka tähtaja, mille jooksul tuleb esitada kohtule kinnitamiseks saneerimiskava.
Seotud lood
Hansapanga makroanalüütik Maris Lauri ütles
täna aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et väikeste kinnisvarafirmade
pankrotte tuleb kindlasti juurde.
Aasta esimeste kuudega on Harju ning Pärnu
maakohtule esitatud pankrotiavalduste hulk eelmise aasta sama perioodiga
võrreldes märgatavalt suurenenud.
Rootsis on sel aastal pankrotti läinud enam
ettevõtteid kui mullu.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.