Venemaa välisministeerium levitas
"tundmatuks jääda soovinud diplomaadi" kaudu sõnumit, et Moskva ei talu USA
õpetussõnu ning võib üleüldse katkestada suhted Washingtoniga, vahendab Marko
Mihkelson oma ajaveebis.
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson kirjutab, et nii teravat tooni pole Moskvast kuulda olnud juba pikka aega. Õigupoolest meenutab see väga külma sõja aegset retoorikat, mida Moskva on asunud teravamaks tuunima alates Vladimir Putini Müncheni kõnest läinud aasta veebruaris.
Smolenski väljaku "mitteametliku teadaande" seekordseks otseseks ajendiks oli USA vabariiklasest presidendikandidaadi John McCaini äsjane Venemaa-kriitiline intervjuu ABC-le, kus ta rääkis taas kord vajadusest Venemaa kui mittedemokraatlik riik G8st välja heita. Lisaks ta rääkis sellestki, et Putin juhib jätkuvalt Venemaad ning et demokraatlik maailm peaks ohjeldama Moskva kasvavaid ambitsioone.
Seotud lood
Venemaa tõusis Ühendriikide riigivõla
kreeditoride seas kaheksandale kohale. Ajakirja Finance andmetel oli Venemaa osa
selle aasta 30. juuni seisuga 2,5%, ehk 65,5 miljardit dollarit.
Esmaspäevasel NATO kohtumisel tabas Venemaa
esitatud Euroopa Turvalisusleppe plaani kahtlustav vastuvõtt, kuna arvatakse, et
see nõrgendab praegusi liitlasi.
Eile oli USA kongressi esindajatekojas
riigi jäämurdelaevastiku asju arutades kõne all, et administratsioon peaks kohe
muutma oma suhtumist Arktika arengusse.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.