Justiitsministeerium lükkab ümber täna, 1.
augustil ajalehes Den za Dnjom ilmunud artiklis esitatud väite, et Tallinna
Vanglas on näljastreigi tõttu surnud kinnipeetav, mida on refereerinud ka mitmed
online-väljaanded.
On kindel, et 24. juulil 2008 aset leidnud 24-aastase kinnipeetava surmajuhtum ei ole mingil viisil seotud kinnipeetavate osalise toidust loobumisega. Samuti on kindel, et tema surm ei olnud vägivaldne. Täpsed surma põhjused on praegu lahkamisel väljaselgitamisel.
See kinnipeetav viibis Tallinna Vanglas üksnes ajutiselt, ta toodi sinna alles 16. juulil seoses kohtuistungiga. Ta ei osalenud osalises toidust loobumises ega puutunud kokku teiste kinnipeetavatega, kes toidust loobusid. Kuna kinnipeetavad ei hoidu oma varasemate toiduvarade kasutamisest ning samuti võtavad toidukordadel sööki vahetevahel vastu, ei ole osaline toidust loobumine kinnipeetavate tervisele seni mingit olulist mõju avaldanud. Kinnipeetavatele on tagatud meditsiiniline abi ja konsultatsioon.
Samas ei ole vanglal rahvusvaheliselt tunnustatud näljastreigi ja osalise näljastreigi reeglite kohaselt korral õigust kinnipeetavaid sööma sundida, sõltumata selle võimalikest tagajärgedest nende tervisele.
Seotud lood
Riigi Kinnisvara AS on välja kuulutanud
enampakkumise endise Ämari vangla kinnistule, juba üle aasta on müügis 10
miljonit krooni maksev Pärnu vangla.
Tallinna vanglas loo shy;bus sadakond
kinnipeetavat toidust, sest seda serveerib vanglasiseses hierarhias madalal
astmel asuv nii shy;nime shy;tatud allalastud vang.
Tallinna Vangla juhi Erkki Osolaineni sõnul
tänases Postimehes ilmunud lugu nagu Tallinna vanglas jagaks toitu seksuaalselt
ärakasutatav vang, põhineb valefaktidel ning näitab ajakirjaniku
ebaprofessionaalsust.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.