IBM Eesti juht Valdo Randpere sõnul on
Kaukaasia piirkond Euroopa püssirohutünniks, kuna seal on palju lahendamata
konflikte.
Kui aripaev.ee küsis Randperelt arvamust Gruusia konflikti kohta, siis möönis ta, et meedias saaduv info on väga vastuoluline, mistõttu ei teki kindlat tunnet selle kohta, kus tõde on. Nõus oli ta aga sellega, et suurem riik on kasutanud liiga palju vägivalda.
Küsimusele konflikti eskaleerumise kohta Gruusiast välja vastas ta, et kogu see piirkond on selline nagu vanasti oli Balkan – Euroopa püssirohutünn, seetõttu võib see konflikt laieneda ka mujale. Praegu on seal mitmeid Lõuna-Osseetia sarnaseid lahendamata konflikte, nagu näiteks Mägi-Karabahh, kus hirmus naftast rikkaks saanud Aserbadižaani ees on Armeenia muutunud Venemaa liitlaseks.
Küsimusele, kas Eesti võiks olla ohus vastas Randpere, et seda ta eriti ei usu, sest situatsioonid ja piirkonnad ei ole võrreldavad. "Meil ei ole ka selliseid konflikte ning Eesti on Kaukaasia riikidega võrreldes palju tasakaalukam. Pigem peaks Eesti ja Venemaa vaatama, millistel tingimustel sõbralikult koostööd teha," lisas ta.
Seotud lood
Rootsi kunagine peaminister ja tänane
välisminister ning Euroopa Nõukogu inimõiguste ja demokraatia grupi
esindaja Carl Bildt sõidab Gruusiasse, et aidata lõpetada militaarkonflikt
Venemaaga.
Premia Tallinna Külmhoone tegevjuht Kuldar
Leis ütles aripaev.ee päevaküsimusele "Kuidas toetada Gruusiat?", et eelkõige on
tarvis Euroopa Liidus ja NATOs selgitustööd teha, et nad kiiresti selge
seisukoha võtaksid.
Välisministeeriumi teatel stardib homme
varahommikul Eestist Gruusiasse humanitaarabilennuk, mille pardal on
ka kaks Eesti IT-spetsialisti.
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!