Kaugel eemal tsivilisatsioonist Peruu
vihmametsade rüpest „avastati“ juga, mis võib osutuda maailma kõrgeimate hulka
kuuluvaks.
„Avastati“ on jutumärkides, sest kohalikud teadsid selle olemasolust juba ammu. Lihtsalt avalikkus ei teadnud ning keegi teadjatest seda ka avalikustada ei soovinud. Joa avastanud Obed Cabanillas Silva arvates võib tegu olla Peruu kõrgeima joaga. Hetkel hoiab rekordit Gocta juga, mille kõrguseks on 771 meetrit.
Gocta juga on kõrguselt maailmas kolmandal kohal. Teda edestavad vaid Angel Venezuelas ja Tugela Lõuna-Aafrikas. Ka Gocta „avastati“ kõigest paari aasta eest ning taas olid kohalikud selle olemasolust vägagi teadlikud. Peruu ajalehe El Commercio sõnul olid kohalikud hirmul, et joa avalikuks tulek toob neile kaasa selles elava veevaimu needuse.
Nüüdseks on teele asunud ekspeditsioon, kelle ülesandeks on uue joa kõrguse kindlaksmääramine.
Mõnikord tundub, et Maa pind on niivõrd hästi kaardistatud, et uutele avastustele pole enam ruumi ning maadeavastamine on nüüdseks vaid kosmoseagentuuride pärusmaa, kuid aeg-ajalt saabub siiski kosutavaid teateid sellest, et midagi uut on ikkagi võimalik leida. Peale jugade ka näiteks hiljutine uudis ahviparadiisi avastamisest Kongost või siis meteoriidikraatrid üle maailma.
Seotud lood
Madalad metallihinnad ning turtsuv
globaalne majandus löövad Peruu ettevõtetele hingekella.
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.