Müstilisele taevakehale Kuu, mida me
igal õhtul imetleda saame, saab nüüd ka eestlane soetada krundi ja seda
üllatavalt odava hinnaga.
Kui Maal tuleb 4,47 hektarilise maalapi eest korralikult rahataskut kergendada, siis Kuu peal saab sama suure tüki kõigest poole tuhande krooniga.
Lätis asuv firma nimega Kuu Saatkond Baltikumis pakub eestlastele, lätlastele ja leedukatele võimalust soetada kinnistu Kuul või siis mõnel planeedil, näiteks Veenusel, Marsil või Merkuuril.
Ligikaudu 5 hektarit eksootilist planeeti saab kätte tagasihoidliku 525 krooniga. Kuu Saatkonna Eesti esindaja Endel Jõgiaasa sõnul tõusis Kuu hind möödunud aastal tervelt 40% võrra. Lähitulevikus aga uut hinnatõusu ette näha ei ole, kuid taevakeha väärtus ei lange.
Jõgiaasa sõnul on ettevõte Eestis tegutsetud kaks kuud ning kliente on esindusel juba 50 inimese kanti. Iga päev külastab ettevõte veebikeskkonda kuni sada huvilist.
„Reaalset kontorit meil ei ole. Müük käib läbi interneti,“ rääkis Jõgiaas. „Kuud on müüdud ligi 30 aastat. Tänasel hetkel on endale kinnistu Kuule soetanud ligikaudu 4 miljonit inimest. Euroopas on väga agarad Kuule kinnistute ostmises sakslased. Neljandal kohal rootslased. Ameerikas soetab endale kinnistu Kuul aastas ligikaudu 140 000 inimest,“ rääkis Jõgiaas uuest projektist innukalt.
Kuu saatkonna esindaja sõnul on Kuu vaieldamatult populaarseim taevakeha, kuna võrreldes Veenuse või Marsiga on see paremini nähtav.
Aasta lõpuks loodab Jõgiaas müüa tükikese Kuud 400 eestlasele. „Arvestades, et oleme kahe kuuga 50 klienti saanud, ei paista selline prognoos alusetu,“ arvas mees.
Vaatamata sellele, et maailmas ostab aina rohkem inimesi oma lähedastele, tuttavatele ja sõpradele mõne hektari Kuud, pole niipea oodata, et taevakeha pind otsa saaks.
„Kuu on oma pindalalt viis korda väiksem kui planeet Maa. Nii et ei ole karta, et kinnistud niipea otsa lõpevad,“ rääkis Jõgiaas. Et taevakehalt õige tükk üles leida, antakse igale ostjale kaart, mis näitab kätte täpse kinnistu asukoha.
Seotud lood
Siseministeerium võõrandab avalikul
enampakkumisel teenistuslikult mittevajalikud kinnistud ja korteriomandid
kooskõlas riigivaraseaduse ning valitsuse 01.08.1995 määrusega nr 286 kinnitatud
„Riigivara võõrandamise korraga”, selgus nende veebist.
Kohtutäitur müüb suurärimees Endel Sifi
osalusega Primos Energyle kuuluvat maatükki Paldiskis.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.