Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda edastas
avaliku pöördumise, kus palub põllumajandussektori firmade vastu pankadel ja
liisingfirmadel sel talvel leebem olla.
Eesti Panga statistikast nähtub, et põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügiga tegelevad ettevõtted olid juuli lõpu seisuga Eesti pankadele võlgu 4,18 mld krooni.
Järgneb avaldus: "Selle sügise äärmuslikud ilmastikuolud on paljud Eesti talunikud ja põllumajandusettevõtjad pannud raskesse olukorda: vihmade tõttu on saagikoristus oluliselt takistatud ja toimub seetõttu tavapärasest tunduvalt hiljem. Mitmekordselt on suurenenud teravilja kuivatamise kulud. On tõsine oht, et paljudel põllumeestel on seetõttu probleeme laenu- ja liisingmaksete õigeaegse tasumisega.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda teeb ettepaneku arvestada selle sügise erakordseid ilmastikuolusid vääramatu jõuna. Seetõttu palume mitte rakendada põllumeeste maksete viibimisel lepingutejärgseid viiviseid, vaid anda võimalus maksegraafikute kohaldamiseks konkreetsete põllumeeste võimalustele vastavaks ilma täiendavate lisatasudeta.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda leiab, et selline samm on edaspidi kasulik ka finantseerimisasutustele, sest aitab Eestis säilitada maaelu suurimat tegevusvaldkonda – põllumajandusettevõtlust.
Seotud lood
Eesti
Põllumajandus-Kaubanduskoja tänast avaldust õigeaegseks pidanud Sadala Agro
juhatuse liige Ahti Kalde rääkis aripaev.ee-le, et firma on pideva vihmasaju
tõttu saanud vilja koristada vaid 35% külvipinnalt.
Pangad kinnitasid aripaev.ee-le, et
kohtlevad laenumaksetega jänni jäävaid põllumehi nagu ülejäänud ettevõtjaid,
kuid senini pole põllumehed pankadele suurt võlgu jäänud.
Kuu algul sõitis Eesti farmides ringi
hollandlane Dorus Verstappen, kes valis siit tõumullikaid, et neid üle Euroopa
edasi müüa. Tema hinnangul on Eesti loomad tervemad kui Lääne-Euroopa omad,
kirjutas Maaleht.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.