Pärnu lähistel Audru vallas tegutsev Eestis
haruldane pay play tüüpi golfiväljak otsib uut omaniku. Audru Golfiklubi
osaniku ja juhi Eino Ojandu sõnul otsustati golfiväljak müüki panna, kuna
omanike nägemused golfiväljakute edasiarendamisest läksid lahku.
Mõne kilomeetri kaugusel Pärnu kesklinnast Audru vallas asuv Audru Golf otsib endale uut omaniku. 18 hektari maa eest küsitakse üle 7 miljoni krooni. Audru Golfi juhi Eino Ojandu sõnul on müügi põhjuseks eelkõige omanike lahkarvamus golfiklubi edasise saatuse üle.
„Otseselt öeldes sellepärast, et praegused omanikud ei tea täpselt mida selle golfiväljakuga edasi teha, kuidas teda edasi arendada. Omanikel on asja kohta erinev nägemus,“ põhjendas Ojandu müügiotsust.
Juhi sõnul sai golfiklubi aastaid tagasi loodud pigem hobi, kui äriprojektina. „Seda on tehtud oma põhitööde ja äride kõrvalt. Audru väljak on nüüd käigus olnud viis aastat ja lõpetamas oma kuuendat hooaega. Väljak on küpsenud ja arenenud ning väga heas korras,“ rääkis Ojandu märkides, et omal ajal oli tegemist teise golfiväljakuga Eestis.
Ojandu näeb Audru väljakus suurt potentsiaali, seda just selletõttu, et golfiväljak asub linna vahetus läheduses ning sinna on mugav ligipääs, kuid lahkarvamused takistavad selle edasiarenemist.
„Selleks, et see potentsiaal ära kasutada, oleks vaja teha muutusi, uuendusi, minna edasi,“ märkis juht. „Võimalusi on mitmeid, aga kuna praegustel omanikel puudub ühine visioon ja võimalus asjale pühenduda, tundub mõistlikum, kui keegi teine seda asja edasi arendaks,“ selgitas Ojandu.
Küsimusele, kas müügi ajendiks võivad olla ka golfiväljaku hooldamise suured kulud sõnas Ojandu, et üldjuhul ei ole väljakute hooldus odav lõbu, kui kuna Audru väljaku koormus on siiani jäänud 10% tema tegeliku mahutavusest on sellest piisanud ka hoolduskulude katteks.
„Madalate kulude põhjuseks on see, et väljak on üheksa rajaga ja väga kompaktne. Samuti, eks ole teada, et luksus ja tipptase maksab. Meie oleme eelkõige ehitanud igamehe rahvaväljaku. Arvame, et oleme saavutanud tasakaalu kvaliteedi, mängupileti hinna ja kulude vahel,“ rääkis Ojandu.
Müügist saadud tulu on omanikel plaanis investeerida kinnisvarasse Eestis.
Seotud lood
Raske uskuda, et reedel ametlikult avatud
Saare golfiväljaku kohal laius veel mõned aastad tagasi prügimägi, kuid nüüdsest
on Saaremaal olemas 18 rajaga golfikeskus, mida asjatundjad loevad üheks Eesti
parimaks.
Rootsi golfiväljakud kaotavad kliente,
mistõttu on golfi mängimine aina odavamaks muutunud.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.