Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni
esimees Eiki Nestor ütles, et oli ebameeldivalt üllatunud, et reservide
haldamise teema on muutunud koguvarade haldamiseks ning on kindel, et
riigikogu sellist seaduse parandust vastu ei võta.
Nestor kommenteeris, kas valitsus käitub seaduslikult kavatsedes töötukassa investeeringutelt teenitud kasum eelarvetuludesse tõsta, et seadusi saab alati muuta.
"Asja sisust rääkides arvan, et tegemist ei ole õige otsusega ja mõnevõrra üllatav, et eelarve koostamise käigus oli pidevalt juttu pigem nendest kohustuslikest reservidest, mida avalik-õiguslikud isikud k.a. töötukassa seaduse järgi hoiavad riigikassas. Ka töötukassal on seal kohustuslik reserv, mis on 10% tema mahust," rääkis Nestor.
"Riigikassa haldab seda reservi ja töötukassaga on leping kuidas nad teenitu omavahel ära jagavad. Suur üllatus oli, et reservide haldamisest muutus idee koguvarade haldamiseks ja sellisel kujul mina kindlasti selle ettepanekuga nõus ei ole, vaid olen veendunud, et see, et töötukassa ise neid otsuseid langetab on oluline osa maksemäära kujunemisest, mille töötukassa teeb. Olin ebameeldivalt üllatunud, et reservide haldamise teema on muutunud koguvarade haldamiseks ja olen kindel, et riigikogu sellist seaduse parandust vastu ei võta," ütles Nestor.
Ta lisas, et valitsusliidus sellist kokkulepet ei ole, et kogu töötukassa vara haldamiseks saadav tulu peab olema riigieelarve tulu. "Sellist kokkulepet ei ole ja ma võin kindlalt öelda, et sellist kokkulepet ka ei tule," tõdes Nestor.
Seotud lood
Peaminister Andus Ansip tahab töötukassa ja
haigekassa reservid oma hõlma alla võtta, mis annaks valitsusele õiguse sealt
tulevad investeeringutulud järgmise aasta riigieelarve tuludesse kirjutada.
Töötukassa nõukogu otsus mitte tõsta
töötuskindlustusmakse määra jätab töötajate ja ettevõtjate taskusse järgmisel
aastal alles üle poole miljardi krooni.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.