Endine Peugeot'de maaletooja Toomas
Rüütmann nõudis pankrotiprotsessi kuulutamist kinniseks, kuna pankrotimenetlus
riivavat tema eraelu.
SEB esindajad välistasid pankrotimenetluse kinniseks kuulutamist, kuna avalikkuse ja võlausaldajate huvid kaaluvad Rüütmanni eraelulised huvid üles. Pealegi ei sisalda pankrotiavaldusega kaasnevad dokumendid eraelulisi andmeid ning pankrotimenetluse kinniseks kuulutamine oleks ennekuulmatu.
Harju maakohus otsustas, et ei kuuluta pankrotimenetlust kinniseks, kuid keelab pildistamise ja filmimise Tallinnas Kentmanni tänava kohtumajas.
Kohtunik märkis, et kohtutäitur otsis Rüütmanni kõikjalt: nii töökohast kui kodust, kuid Rüütmanni kohtupabereid kätte anda ei saanud. Näiteks öeldi Rüütmanni töökohas, et ta on hoone kolmandal korrusel. Kui kohtutäitur sinna läks ja tulemuseta naasis, oli talle teed juhatanud töötaja vahepeal "reetmise" eest läbi võetud.
Kohtutäitur pöördus ka Rüütmanni advokaadibüroo poole, kuid sealt öeldi, et nemad endist autoärimeest enam ei esinda. Siis ei jäänud kohtul muud üle, kui algatada Rüütmanni pankrotimenetlus tagaselja, tõdes kohus.
Toomas Rüütmanni esindab täna advokaat Siim Roode, kes tuli kohtusse suure ratastel sõitva reisikotiga. Rüütmannil endal on kaasas suur portfell dokumentidega.
Seotud lood
SEB esindajate väitel omandas emissiooni
korraldanud pank ennetähtaegselt lunastamata TR Majade võlakirjad ja nõuab
Toomas Rüütmanni pankrotti ärimehe antud käenduslepingu alusel.
Endine autoärimees Toomas Rüütmann teatas
aripaev.ee-le, et SEB tegevus jätab võlausaldajad rahast ilma. Järgneb
Rüütmanni suhtekorraldaja edastatud kommentaar.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.