Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide
fraktsiooni delegatsioon kohtub nädala lõpus Venemaa võtmepoliitikutega,
sealhulgas peaminister Vladimir Putiniga.
Delegatsiooni kuuluva Eesti saadiku Katrin Saksa sõnul on rääkimine Venemaaga mõistlikum, kui suhete täielik katkestamine. Tema hinnangul on Euroopa Parlamendi suuruselt teise fraktsiooni delegatsiooni visiit poliitiliselt oluline märguanne ning seal arutatu omab Euroopa Liidu ja Venemaa vahelistele suhetele suurt mõju.
"Venemaa strateegilises käitumises ei muutu midagi, kui ei toimuks selliseid kohtumisi, pigem määratleb Moskva end veelgi suuremasse poliitilisse isolatsiooni. Nii Venemaa kui ka Euroopa Liidu jaoks on oluline jätkata ajakohastel teemadel suhtlemist ning selles valguses on need visiidid olulised ka Eestile," lisas Saks pressiteates.
1. – 3. oktoobrini kestva Moskva visiidi raames puudutatakse rahvusvaheliste konfliktide küsimusi, arutletakse majanduslanguse ning energiasõltuvuse probleemide üle, samuti on teemana päevakavas Euroopa Liidu ja Venemaa vahelised kaubandussuhted ning strateegiline partnerlus.
Delegatsioon arutab nimetatud teemasid Venemaa juhtivpoliitikutega, kelle hulka kuuluvad näiteks Vene parlamendi Ülemkoja spiiker Sergei Mironov, Venemaa tööstus- ja energeetikaministri asetäitja Anatoli Janovski, "Õiglase Venemaa" fraktsiooni juht Venemaa Riigiduumas Nikolai Levitev, Riigiduuma asespiiker Aleksander Babakov, asevälisminister Aleksander Gruško jt.
Seotud lood
Venemaa peaminister Vladimir Putin arvab,
et suhted lääneriikide ja Venemaa vahel ei saa sündmuste pärast Kaukaasias
jaheneda, kuna Euroopa vajab ressursse, mida omab Venemaa.
Endine male maailmameister ning Venemaa
opositsiooni üks liidreid Garri Kasparov kirjutab täna ajalehes Wall Street
Journal avaldatud arvamusartiklis, et sel nädalal Venemaa börsi tabanud krahhist
oli isegi kasu - see „rohis välja“ need kodu- ja välismaiseid investorid,
kes oma ahnuses ja kasumijahis on kaasa aidanud peaminister Vladimir Putini
kursile, mis tüürib Venemaad diktatuuri suunas.
Venemaa peaminister Vladimir Putin avaldas
heakskiitu Euroopa Liidu ülemkogu hinnangu üle, mis anti eile Brüsselis Venemaa
tegevusele Lõuna-Osseetias ja Abhaasias.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.