Ehkki eile mingit eriliselt vastikut
üllatust ei tulnud, kukkusid USA aktsiaturud ikkagi viie aasta madalaimale
tasemele. Selle põhjuseks on lihtsalt paanika, kirjutas The New York Times.
Eile alustasid USA aktsiaturud tõusuga, kuid lõpetasid pea kuueprotsendilise kukkumisega enam kui viie aasta madalaimal tasemel. Ükskõik, kuidas ka ei otsiks taolistele päevasisestele kõikumistele mingit põhjuse-tagajärje seoseid, on neid raske leida, kirjutab ajaleht. Paljude ekspertide arvates on aktsiaturgudest saanud karjapsühholoogia õpikunäiteks. Kui normaalsetel aegadel juhivad finantsturge hirmu ja ahnuse mõistlik tasakaal, siis nüüd näib ruulivat ainuüksi hirm, tänu millele kõigepealt müüakse, ja siis hakatakse alles mõtlema.
„Juhtunud on see, et inimesed on varjunud punkrisse ning hoiavad rauast kilpi oma peade kohal, sest nad arvavad, et taevas hakkab alla langema,” iseloomustas aktsiaturgudel toimuvat New Yorgi prominentne riskifondi juht William Ackman. Aga kuna punker on ülerahvastatud, siis on mõned analüütikud hakanud arvama, et turgudel on kapituleerumise tunnused, lisas ta.
Isegi tuntud telekommentaator James Cramer, kes on pikas perspektiivis olnud kogu aeg positiivselt meelestatud, soovitas oma CNBC shows osa aktsiaid müüa.
Kapitulatsioonimärgid võivad aga viidata sellele, et põhi võib olla lähedal. Niimoodi arvajate hulgas on Standard Poors’si aktsiaturgude peastrateeg Sam Stovall. Lisaks analüüsile kirjeldas ta klientidele paljusid telefonikõnesid, kaasa arvatud sugulastelt, kes teatasid, et nad on oma aktaiad maha müünud. „Üha rohkem inimesi müüvad omi aktsiaid maha,” lausus ta.
Kapitulatsiooni vastand on muidugi börsibuumi kulminatsioon, mille üheks tunnuseks on seltskonnavestlused, kus kõneaineks aktsiatega kiire rikastumine.
Seotud lood
Aripaev.ee-le antud intervjuus
ütles LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kert, et Baltikumi turg on praegu
kindlasti maailmaturgude meelevallas.
Ühendriikide aktsiad langesid kuuendat
päeva järjest peale seda kui rahandusminister Henry Paulson ütles, et osa panku
võib veel läbi kukkuda ning pretsedenditud ülemaailmsed intressimäära
vähendamised ei ole pannud investoreid veenduma, et majandus pääseb langusest.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.