Rahandusminister Ivari Padar saatis täna
suurele kooskõlastusringile määruse eelnõu, mille põhjal
hakkab finantsinspektsioon turumanipulaatoreid tuvastama.
Rahandusministri määruse eelnõu kannab pealkirja "Turumanipulatsiooni iseloomuga käitumise tunnuste ja turumanipulatsiooni tuvastamisel arvestatavate asjaolude näidisloetelu."
Määruse eelnõu ja seletuskirja esialgse versiooni koostas finantsinspektsiooni turujärelevalve divisjoni jurist Krista Parve. Rahandusministeeriumi poolseks eelnõu väljatöötajaks on finantsturgude osakonna peaspetsialist Lembit Olev. Eelnõu juriidilise ekspertiisi tegi rahandusministeeriumi juriidilise osakonna nõunik Marge Kaskpeit, seisab määruse seletuskirjas.
Eelnõu peavad kooskõlastama finantsinspektsioon, justiitsministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Rahandusministeerium on samas arvamust küsinud ka Eesti Pangalt, Tallinna Börsilt ja teistelt turuosalistelt, kelle nimesid pole täpsustatud.
Esitluskirjas on märgitud, et Padar ootab finantsinspektsiooni juhi Raul Malmsteini seisukohta 10 päeva jooksul alates eelnõu kättesaamisest.
Määruse eelnõud ja selle seletuskirja saab lugeda
e-õiguses.