Aktsiad USAs nautisid tõusu. Indeksid
tõusid 4%, nafta rallis 10%.
Kui mõni partei peaks "elustama" aktsiaturud, siis need oleks demokraadid. Aktsiaturud on roninud 9,3% 12 kuu jooksul peale demokraatide saabumist Valgesse Majja. Statistika hõlmab kuut demokraati alates D. Rooseveltist kuni Bill Clintonini. Ainult ühel korral kukkusid aktsiaturud ja see oli peale Jimmy Carteri võitu 1976ndal aastal Bloombergi statistika andmetel.
Kuuest vabariiklasest viiel juhul on aktsiaturud kõik langenud. Keskmine aktsiaturgude kukkumine on olnud siis 4,3%.
"Aktsiaturud on juba arvestanud Obama võiduga täna ning valimisküsitlused näitavad sedasama," kommenteerib Jefferies Co. turustrateeg Art Hogan Marketwatchile.
Aktsiaturud tõusid viimasel tunnil märgatavalt. Päev lõpetati uute päevasiseste tippude juures. Dow Jones tööstuskeskmine tõusis 305 punkti ehk 3,27%, S P 500 tõusis 4,08% ning Nasdaq 3,12%.
Standard Poor's 500 indeks sulgus üle pika aja jälle pealpool 1000 punkti piiri. Viimati oli indeks nii kõrgelt 14. oktoobril.
S P 500 sisalduva 356e ettevõtte kasumid, kes on teatanud oma viimase kvartali majandustulemused, on kukkunud keskmiselt 10,6% aastataguse ajaga võrreldes. Analüütikud on oodanud samavõrdset numbrit, kirjutab Bloomberg.
Majandusmured kukutasid siiski indeksit oktoobris 17%, mis on suurim kuine kukkumine peale 1987. aastat. Terve kuu pühkis ära 9,5 triljonit dollarit ettevõtete väärtuseid üle kogu maa.
General Motors võib olla nende seas, kes võib saada abi USA valitsuse 700 miljardi dollari suurusest abipaketist, kuna valitsus kavatseb
abipaketti laiendada ka teistesse sektoritesse peale pankade.
Nafta tegi täna läbi muljetavaldava tõusu, tõustes 9,45%. Obama ja McCaini valitsused
tooksid kaasa erinevad lähenemised naftale. Obama edendaks alternatiivenergiaid ning tegeleks tarbimisega, McCain aga kasvataks tootmist ning tegeleks pakkumisega.
Kuld tõusis 5,46% makstes untsi eest 766,60 USA dollarit.
Täna rallisid ka energiakompaniid, kuna nafta hind on täna kõvasti rallinud. Maailma suurim naftakompanii Exxon Mobil (XOM) tõusis 4,31%.
Mastercard (MA), kes teatas eile oma kvartalitulemused, lõpetas päeva tõusus 18,31%. Analüütikute ootusi ületati ning tulu teeniti 1,31 miljardit dollarit. American Express Co., kes
hiljuti teatas suurest koondamisest, tõusis 5,3%.
Londoni pankadevaheline ühe kuune laenuintress (LIBOR) kukkus madalaimale tasemele peale 2004. aasta novembrikuud, olles 2,18%. Tokyo pankadevaheline intress kukkus aga 9,8 baaspunkti 0,791%le. See on suurim kukkumine peale 1999. aasta detsembrikuud.
Lääne-Euroopa 812 ettevõtet on eelmise kuu algusest saadik teatanud keskmiselt 4,2%lisest kasumite kukkumisest. See on rohkem kui analüütikute oodatud 3,1%.
Päev Euroopa turgudel möödus samuti suures tõusus. Londoni FTSE 100 +4,42%, Saksamaa DAX +5%, Prantsusmaa CAC 40 +4,62%, Soome OMX +4,33%, Rootsi OMX +6,86%, Venemaa turud olid täna suletud.
Turud Aasias lõpetasid tugevalt. Austraalia langetas intressimäärasid. Jaapan tegi tasa eilset puhkepäeva, Nikkei 225 +6,27%. Hongkongi Hang Seng +0,28%. Hiina SSC Composite langes 0,76%.
Seotud lood
Aktsiatel oli USAs täna kerge päev.
Automüüjatel raske kuu.
USAs alustatakse päeva miinuses.
Majandustulemused rõõmusõnumeid ei too.
Pärast 20%-list rallit võetakse täna
kasumeid. Indeksid miinuses üle 3%.
Pärast 20%-list rallit võeti kasumeid.
Indeksid kukkusid üle 5%.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.