USAs alustatakse päeva miinuses.
Majandustulemused rõõmusõnumeid ei too.
USA indeksfutuurid näitavad keskmiselt miinust üle 1%. USA aktsiaturud on presidendivalimiste eel tõusnud nädalaga tuhast üle 20%. Paljud kauplejad olid juba arvestanud Obama võiduga. Kas peale presidendivalimisi müüakse uudiste peale ka turud alla, näitab tänane päev.
"Kõige esimene ülesanne on uuel presidendil taastada usaldus. Me oleme seda juba näinud, inimestes on lootust," kommenteeris Jim Dunigan Marketwatchile.
Demokraatide võidu järgselt on aktsiaturud USAs kukkunud järgneva kuu jooksul keskmiselt 0,9%. Pikemas perspektiivis on ajalugu aga demokraatide poolel - 12 kuu jooksul on S P 500 tõusnud keskmiselt 9,3.
Kuuest vabariiklasest viiel juhul on aga aktsiaturud kõik langenud. Keskmine aktsiaturgude kukkumine on olnud siis 4,3%.
Obama seisab nüüd silmitsi vildaka majanduse ning töötuse määraga, mis pole nii kõrgel olnud viimased viis aastat. 680 miljardit dollarit pankade mahakirjutamisi on S P 500 indeksi kukutanud eelmisel kuul 17%.
Obama võidust võib kõige rohkem kasu saada alternatiivenergiad. Obama on öelnud välja, et tahab vähendada sõltuvust Lähis-Ida naftast.
ADP tööjõu raport näitas, et oktoobris kadus USA privaatsektorist 157 000 töökohta. Kaubandussektorist kadus 126 000 töökohta, tööstusest 85 000 ning teenindussektorist kadus 31 000 töökohta.
Majandustulemused ei näita paranemise märke. Time Warner Inc. kukkus Saksamaal 1,9%, kuna maailma suurim meediaettevõte langetas oma täisaasta kasumiprognoosi.
ArcelorMittal kukkus Euroopas 17% peale kolmanda kvartali nigelat kasumit.
Õlletootja Carlsberg tõmbas koomale oma täisaasta kasumiprognoose ning kukkus 4,8%.
Prantsusmaa suurim pank BNP Paribas teatas 56%lisest kasumi kukkumisest kolmandas kvartalis.
"Kasumiprognoosides toimub ikka veel allakäik," kommenteeris Deutsche Banki turustrateeg Bernd Meyer Bloombergile. "Kasumiprognoosid on analüütikutel ikka veel liiga kõrged. Neljas kvartal tuleb oluliselt nõrgem kasumite osas."
Valitsused on paisanud umbes 3 triljonit dollarit majandusse.
S P 500 indeksis sisalduva 378 ettevõtte kasumid on kukkunud viimases kvartalis aastataguse ajaga keskmiselt 8,7%.
922e Lääne-Euroopa ettevõtete kasumid on viimases kvartalis kukkunud keskmiselt 4,9%. Analüütikud on oodanud keskmiselt 3,5%list kukkumist kasumites.
Turud Euroopas on kukkunud esimest korda peale seitset järjestikust tõusupäeva. Londoni FTSE 100 -2,13%, Saksamaa DAX -1,85%, Prantsusmaa CAC 40 -2,49%, Soome OMX -1,51%, Rootsi OMX -1,58%. Venemaa börsid on pärast puhkepäevi tõusus, Micex +1,71%, RTS +4,47%.
Turugudele Aasias mõjusid uudised USAst positiivselt. Jaapani Nikkei 225 +4,46%. Hongkongi Hang Seng +3,17%. Hiina SSC Composite langes 3,16%.
Seotud lood
Kuna Venemaal on ohtralt puhatud, siis nüüd
tehti muu ilma tõus tasa.
Barack Obama võit muutis ajalehed nii
nõutavaks kaubaks, et inimesed seisid kvartalipikkustes järjekordades ning
õnnelikud omanikud panid eksemplarid internetti müüki, kirjutab ajaleht The New
York Times.
Kui Aasia leidis jõudu Obama presidendiks
saamist korraliku tõusuga tähistada, siis Euroopas leidusid oma kangelased,
sedapuhku negatiivsed.
Pärast 20%-list rallit võetakse täna
kasumeid. Indeksid miinuses üle 3%.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.