AS Sindi Lanka lõngavabriku veerandsada
ketrajat ning kraasijat saavad reedel hundipassi ja ketrusseadmed viiakse üle
Leetu. Taanlasest tegevdirektori Dennis Ulrik Kristenseni kinnitusel teevad
leedukad sama raha eest kolm korda rohkem tööd.
Paljud, kes peaks veel reedeni töötama, on end haiguslehele sebinud ning just säärane nõukogude ajast jäänud minnalaskmismeeleolu ning ükskõiksus ongi Kristenseni selgitusel põhjus, miks Danspin ASi gruppi kuuluva vabriku ketrusseadmed viiakse üle sama kontserni Leedu ketrusvabrikusse, kirjutas Pärnu Postimees.
Sindi Lankale pole see esimene kord inimesi koondada, sest tänavu augustis lõpetati leping 12 inimesega ning möödunud suvel sai koondamisteate 15.
EEK Trade juhatuse esimehe Rein Okase sõnutsi on nende firmas koondamise põhjus üleüldisest majanduse jahtumisest tingitud tellimuste arvu vähenemine. “Kevadel oli meil 125 inimest, osa on läinud vahepeal niisama minema, osa ükshaaval koondatud, nii et pool firmat on lahkunud aasta lõpuks,” nentis ettevõtte personalijuht Svea Ollino. Kas edaspidigi koondamisi tuleb, ei osanud Ollino ennustada, kuid kui see on ettevõtte ellujäämiseks tarvilik, tuleb seda teha.
Seotud lood
USA ettevõtetes vähenes töötajate arv
septembris 160 000 inimese võrra, mis on viimase viie aasta kõrgeim, vahendas
BBC.
AS Narva Elektrijaamad valmistub suuremaks
töötajate koondamiseks, ent ettevõte ei avalikusta veel, kui paljusid inimesi
see puudutada võib.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.