Ruukki Group loobus kohtuga kompensatsiooni
nõudmisest Kostromas katki jäänud projekti eest, kuigi ettevõtte hinnangul
rikkus kohalik võim lepingut.
Praegu kahjumis olev börsiettevõte tõstis karile jooksnud Venemaa-projekti 20 mln eurose kahjunõude asjus käed üles, kirjutas täna ettevõtte kvartaliaruandele viidates Kauppalehti.
Ruukki lõpetas sügisel kohtus Kostroma kohaliku administratsiooniga protsessimise, mida oli suvel alustanud. “Siin pole midagi imelikku. sellised protsessid on alati pikad ja komplitseeritud ning juhatuse hinnangul oli targem asi katki jätta,” tõdes ärijuht Jukka Havia.
Ruukki pidi kevadel pooleli jätma miljardilise saetööstuse ja tselluloositehase projekti Kostromas, kui kohalik võim taganes ettevõtmisele elutähtsatest soodustingimustest. Soome firma arvates rikkus Vene pool sellega lepingut. Algselt sõlmis Ruukki Group investeerimislepingu kuberner Viktor Šeršunoviga, too aga hukkus aasta tagasi autoõnnetuses. Prioriteetse investorina oleks ettevõte algse kokkuleppe kohaselt saanud raieõigusi oksjonil osalemata ning paremaid tingimusi ka puiduekspordile.
Sellise präänikuga tahtiski Venemaa meelitada riiki metsatööstuse investeeringuid. Tänavu kolme esimese kvartaliga tuli Ruukkil Venemaale tehtud investeeringuid maha kanda 16,3 mln eurot, eelmise ja üle-eelmise aasta kohta veel 4 mln eurot.
Ruukki pole siiski jätnud tselluloositehase Venemaale rajamise plaani, käimas on ka läbirääkimised saetööstuse vallas. Raha investeerimiseks on, eelmisel suvel kogus Ruukki avaliku aktsiaemissiooniga tselluloositehase tarvis 340 mln eurot. Saetööstusi omab ettevõte endiselt Soomes, peamised sihid on tal aga metallitööstuse allhanke ja Türgi maavarade vallas.
Seotud lood
Mitte ainult ettevaatlikud Eesti
poliitikud, vaid ka Venemaa ja Iraan arvavad, et pole eriti vahet, kas
Ühendriikide presidendivalimised võidab Obama või McCain, kirjutas Andres Herkel
oma ajaveebis.
BBC Vene teenistuse Moskva büroo ülem
Konstantin Eggert ütles intervjuus KUKU raadiole, et venelasi rõõmustab
demokraat Barack Obama võimalik võit USA presidendivalimistel.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.