Kindlasti evivad ka seekord suurt tähelepanu baltisaksa meistrite šedöövrid, mis on kunstikogujate seas muutunud väga populaarseks, ütleb Vernissage kunstigalerii üks omanikest Kristiina Radevall.
"Gregor von Bochmanni, Eduard von Gebhardti või Eduard Dückeri töödeta ei kujuta enam oksjonit peaaegu ettegi," loetleb ta.
Eesti kunst on sel oksjonil esindatud valikuga läbi sajandi - alates Lorenz Heinrich Peterseni maalist "Album von Reval" (u 1860) kuni Silvia Jõgeveri teoseni "Kontsert" (1997). 20. sajandi klassikute töödest väärivad teiste seas märkimist Kristjan Tederi maal "Pariisi õu" (1927), August Janseni "Kunstnike maja Kadriorus" (1920ndad) ja Nikolai Kulli "Sadam" (1920ndate lõpp).
Omaette huvitavad on Eduard Rüga "Kaks lindu" (1954) ja elegantselt geometriseeriv Endel Kõksi lõuend "Maskeraad" (1953). Praegusaja meistrite töödest on esindatud Evald Okase, Lembit Sarapuu ja Malle Leisi teosed. Traditsiooniliselt on enampakkumisel Eduard Wiiralti gravüürid, mille seas ka "Mon Paris" (1926, ofort) alghinnaga 140 000 krooni. Oma töödega on esindatud veel Günther Reindorff, Agate Veeber, Richard Kaljo ja Sergei Vinogradov.
"Eriliseks boonuseks kunstisõpradele sellel oksjonil on kindlasti Eerik Haameri figuraalne kompositsioon "Lofoodid" (1953), mis oli eksponeeritud tema isikunäitusel Kumus," avab Radevall.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.