Hiina rahasüst USAle ei mõjunud. Indeksid
kukkusid keskmiselt protsendi.
Täna alustasid USA turud 3% kõrgemalt kui reedel sulguti. Päev kujunes aga samasuguseks nagu eelmise nädala kolmapäev ja neljapäev - kukuti praktiliselt vahepeatusteta. Päeva viimasel paarikümnel minutil tehti siiski väike kergendusralli ning päeva põhjade juures ei lõpetatud.
Dow Jones tööstuskeskmine kukkus 0,82%, laiapõhjaline S P 500 indeks kukkus 1,27%, tehnoloogiasektorile fokuseeritud Nasdaq lõpetas miinuses 1,86% ning USA väikeettevõtete indeks Russell 2000 kukkus 2,51%.
American Capital Ltd. (ACAS) oli finantssektori must lammas kukkudes 42,85%. Ettevõtte peatas oma dividendide maksmise ning raporteeris kolmanda kvartali kahjumist.
Goldman Sachs (GS), kes on Wall Streeti kõige kasumlikum finantsinstitutsioon, kukkus täna 8,45%, kuna turul
levivad kuuldused, nagu pank plaanib aktsiaemissiooni. Investorid kardavad, et see lahjendaks oluliselt nende positsioone.
Google (GOOG) kukkus täna 3,73%. Barclay analüütikud kärpisid neljanda kvartali käibeprognoose ning arvavad, otsingumootori äri halveneb. Aktsia maksis päeva lõpus USAs 310 dollarit.
McDonalds tõusis täna 1,82%. Ettevõte
teatas täna oktoobrikuu samade müügipindade võrdluse, mis tõusis 8,2%. Täna peale turu sulgemist teatab Starbucks (SBUX) kvartalitulemused.
Autotööstus on jätkuvalt haamri all. Deutsche Bank alandas oma General Motorsi (GM) aktsiasoovitust 4lt dollarilt nullini. Aktsia lõpetas päeva miinuses tervelt 24,17%.
"Isegi kui GM hoiab ära oma pankroti, paistab meile autotootja tulevik ikka pankrotihõnguline," kommenteeris Deutsche Banki Rod Lache oma analüüsis.
American International Group (AIG) tõusis 8,06%.
Kindlustaja saab USA valitsuselt koguabiks juba enam kui 150 miljardit dollarit. Kindlustaja teatas täna neljandat kvartalit järjest kvartalikahjumist.
Nortel Networks (NT) teatas 3,4 miljardi suurusest kahjumist. Aktsia kukkus -18,8%
Circuit City Stores (CC) kukkus täna 55,96%. Elektroonikamüüja andis sisse pankrotitaotluse.
Hiina otsustas nädalavahetusel paisata stiimulpaketina turule peaaegu samas suurusjärgus raha, mida tegi hiljuti USA. Hiina teatas 4 triljoni jüaani suurusest (586 miljardit dollarit) abirahast krediiditurgudele. Raha kulutatakse ka maksude alandamisele ning infrastruktuuri arendamisele.
Bloombergi andmetel on 28 triljonit dollarit kadunud maailma aktsiaturgude varast. 6 triljonit USA dollarit on sellest kadunud USA aktsiaturgudel.
Päev Euroopa turgudel algas väga positiivselt, mida päeva edenedes vaikselt käest anti. Indeksid siiski plusspoolel. Londoni FTSE 100 +0,86, Saksamaa DAX +1,76%, Prantsusmaa CAC 40 +1,06%, Soome OMX +1%, Rootsi OMX +0,81%, Venemaa Micex +2,15%, RTS tervelt +6,83%.
Turud Aasias lõpetasid tugevas tõusus. Jaapani Nikkei 225 +4,28%. Hongkongi Hang Seng +3,52%. Hiina SSC Composite tõusis 7,27%.
Nafta tõusis NYMEXil 1,98% makstes 62,25 dollarit barreli eest. Kullaunts tõusis 1,59% ning maksis 745 USA dollarit.
Seotud lood
USA aktsiaturgudel oli närviline päev.
Indeksid -2%.
Indeksfutuurid 2% tõusus.
USA aktsiaturud päeva alguse plussid käest
andnud. Indeksid miinuses.
Indeksfutuurid 2% miinuses. USA ettevõtete
kasumid kukkunud 17%.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.